Anasayfa / Oyun / Online Oyuncu Profili “İnfografik”

Online Oyuncu Profili “İnfografik”

Dijital dünyada online olarak vakit geçirdiğimiz en önemli uğraşlardan biri de oyunlardır. Oyun sektörü dijital platformlarda büyük bir pazarı elinde bulundurmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de  oyun sektöründe geniş talebe sahip ülkelerden biridir. Oyun sektöründe Türkiye pazarını detaylı incelemeye alan Jack in the Box ve Akampüs Gençlik Ajansı ileSenceBence.com’un ortak çalışmasıyla hazırlanan Gamin’sight tarafından gerçekleştirilen araştırmayı tartışalım. Araştırmaya 820 katılımcının katkısı ile oyun kategorileri, kaç saat harcandığı ve hangi tür oyunların tercih edildiği gibi sorulara cevaplar arandı. Ortaya çıkan sonuçlar ise bu pazarın ne kadar gelecek vaad edici bir pozisyona sahip olduğunu gösteriyor. Pazarlama ve reklam sektörünün de gelirlerini her yönden etkileyen oyun sektörü için yüksek potansiyele sahip olan Türkiye pazarında bu veriler oldukça değerlidir.

Reklamlar

Özellikle ev ortamında  geceleri PC başında online oyunları tercih eden katılımcıların ikinci gözdeleri ise mobil. Büyüyeceği vaadinde bulunan oyun sektörünün mobil ayağı ise mobile yaklaşımları ılımlı hale getiriyor.

Türk oyuncuların büyük çoğunluğu online oyunlarda para harcamadıklarını açıklasa da belirli bir kitlenin harcama yaptıkları gözlemleniyor. Online oyunlarda harcama yapmayı teşvik eden  unsurların Türk katılımcıların dikkatini çekmediği de söylenemez.

Reklamlar

2020 yılında hayatımızın her köşesine yerleşecek olan oyunların öneminin daha da artacağı belirtiliyor. Oyun mantığının iş, sağlık ve eğitim sektörlerine yerleştirilmesi oyunun psikolojik ve ticari üstünlüklerinden  faydalanmak amaçlanmaktadır.

Raporun detaylı  haline aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ozengen.comonline oyuncular

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*