Anasayfa / Mobil / Nokia’dan 355 TL’ye Süper Telefon

Nokia’dan 355 TL’ye Süper Telefon

Nokia-Asha-501

Reklamlar

Nokia’nın 355 TL’lik akıllı telefonu Asha 501 Türkiye’de..

Asha Platformu’nda çalışacak yeni nesil bir akıllı telefon serisinin ilki olan Nokia Asha 501 Türkiye’de satışa çıktı. Özellikle sosyal medyaya odaklanan Nokia Asha 501’in en dikkat çekici özelliği ise fiyatı…

Reklamlar

Nokia Asha 501 altı renk seçeneğiyle geliyor: mavi, kırmızı, sarı, yeşil, siyah ve beyaz. Şık tasarımı, sağlam, çıkarılabilir bir kapak ile çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklı, cam ekran olmak üzere sadece iki kısımdan oluşuyor. Kompakt, kullanımı kolay Nokia Asha 501, 98 gram ağırlığıyla ultra taşınabilirlik sağlıyor.

Nokia-Asha-501-8

Nokia Asha 501, tek bir basit dokunuşla çalışıyor. Parmağı ekranda kaydırarak telefon kilidi açılıyor, uygulamalar kapatılıyor, “Anasayfa” ve “Hızlı Erişim” ekranları arasında geçiş yapılıyor. Anasayfa, üç inçlik kapasitif dokunmatik ekranı tümüyle kullanışlı kılarken, geleneksel bir uygulama başlatıcısı görüntüsü sergiliyor. Hızlı Erişim, yaklaşan etkinliklerin yanı sıra telefonda yapılan en son işlemlere de uyum sağlayarak kullanıcılara çoklu görevler konusunda yardımcı oluyor. Hızlı Erişim, kullanıcıların doğrudan Hızlı Erişim üzerinden bildirimde bulunmasına imkan tanıyarak, Facebook ve Twitter’la sosyal entegrasyonu destekliyor.

Nokia-Asha-501-7

Yeni Asha, internet verisini yüzde 90’a kadar sıkıştırarak mobil taramayı daha hızlı ve ekonomik kılan Nokia Xpress Browser önyüklü olarak geliyor. Yine Facebook ve Twitter gibi uygulamalar; Line, Nimbuzz ve WeChat gibi sohbet servisleri de Nokia Asha 501’de önyüklü.

Nokia Asha 501 355 TL 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Öykü Karatepe

    androiid mi ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*