Anasayfa / İnternet / Müjde internet kotaları yükseliyor

Müjde internet kotaları yükseliyor

internet

Reklamlar

BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı son düzenleme ile internet paketlerinin hızı ile kotası arasındaki dengesizliği giderdi. Bu düzenlemenin ardından, internet servis sağlayıcıları 16 Mbit hızında ve 5 GB kotalı olan internet paketine yeni müşteri alamayacaklar. Şu an bu paketi kullananların otomatik olarak başka paketlere geçirileceğini ya da kendilerine bilgi verileceğini sanmıyoruz. Bu nedenle kullanıcıların başka paketlere geçiş yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bundan böyle, 12 Mbit’e kadar olan internet paketleri 6 GB, 12 GB ve Limitsiz kota seçenekleri ile sunulabilecek. Tabii bu limitsiz paketin adil kullanım kotası var; 50 GB. Adil kullanım kotasının kısıtlayıcı özelliği de biraz olsun zayıflatılıyor. 12 Mbit hariç tüm internet hızlarında tercih edilen limitsiz paketin kotası 100 GB’dan 200 GB’a artırıldı. Üzgünüz 12 Mbit’çiler.

Reklamlar

Hatırlarsanız çoğumuzun internet macerası “29 TL’ye 1 Mbit” şeklinde başlamıştı. Ardından da 8 Mbit’e geçtik. Şimdi ise ufukta 16 Mbit var. BTK bu hızda her kullanıcının kendi ihtiyacına uygun bir şeyler bulabilmesi amacıyla 50 GB, 75 GB, 100 GB ve 200 GB’lık kota seçenekleri ekledi.

Bir sonraki BTK kararında internet fiyatlarının daha uygun hale gelmesi ve herkesin 8 Mbit ve üstü internet kullanabilmesi dileğiyle.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*