Anasayfa / Donanım / Aile dostu bir bilgisayar: MiiPC
Sponsorlu Bağlantılar

Aile dostu bir bilgisayar: MiiPC

Küçücük bir Android bilgisayar ile dev bir deneyime hazır mısınız?

Günümüzde akıllı telefonların tüm hayatı ele geçirdiği bir dünyadayız. Küçücük cihazlar sayesinde internette gezebiliyor, oyun oynayabiliyor ve daha birçok sayamadığımız avantajlara sahip oluyoruz. Peki bu düşünceyle geliştirilen bir bilgisayar deneyimine ne derdiniz?

miipc

eMachines‘in geliştirdiği MiiPC, çocuklara ihtiyaçları olduğu tüm bilgisayar deneyimini yaşatmak amacıyla Kickstarter’da 99$ gibi şaşırtıcı bir fiyatla çıkış yaptı. Çocuklar bu minik bilgisayar ile internette gezebiliyor, oyun oynayıp, video izleyebiliyor ve elbette ödevlerini yapabiliyorlar. Fakat ailesel bir koruma ile.

Sponsorlu Bağlantılar

Burada bahsettiğimiz ailesel koruma sistemi, tamamen aileler için geliştirilmiş olan çocukların bir bilgisayar ile ne yapması ve elbette ne yapmaması ile ilgili. MiiPC sayesinde ebeveynlerin artık çocuğun hangi sitelerde gezdiğini, çok fazla bilgisayar başında kalıp kalmadığını veya küçük kardeşinin sırasını takip edebilme gibi imkanları var.

Aynı akıllı telefonlardaki gibi küçük uygulamalar sayesinde bilgisayara süre ve içerik bakımından sınırlamalar koyabiliyorsunuz. Üstelik akıllı telefonunuzdan komut vererek! Evet, MiiPC tüm akıllı telefonlarla uyum gösteren bir uygulama ile birlikte geliyor. Tek yapmanız gereken MiiPC‘yi telefonunuzla senkronlamak. Artık çocuğunuz ne kadardır bilgisayarda, en son hangi sitedeydi veya şu an hangi programı kullanıyor, kendi telefonunuzdan görebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

android-miipc

Tamamen aile dostu olarak geliştirilen bu küçük bilgisayarımızın donanımsal özelliklerine gelecek olursak:

  • Android 4,2. Marvell 1.2 GHZ çift çekirdek işlemci
  • 1 GB RAM
  • 4GB yükseltilebilir depolama alanı
  • Wi-Fi
  • Bluetooth 4.0
  • Ethernet
  • 1080p HDMI monitör veya televizyon çıkışı.

MiiPC’yi dilediğiniz gibi televizyon veya bilgisayar ekranınıza bağlayabiliyor, klavye ve mouse eklentisi de yapabiliyorsunuz. Böylece eski alışkanlıklarınızı bozmanıza gerek kalmıyor.

Tüm Android uygulamalarınızı, oyunlarınızı ve listelerinizi MiiPC ile görüntüleyebiliyor, değişiklik yapabiliyorsunuz. Özellikle akıllı telefonunuz ile uzaktan kumanda sistemi, bir ebeveynin bilgisayar adına isteyebileceği en büyük şey olmalı.

MiiPC şu anda Kickstarter projesi olarak yürütülüyor. Eğer siz de bu aile dostu bilgisayara destek vermeniz isterseniz burayı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ülkemize Temmuz 2013 ayında Dojop tarafından getirtilecek MiiPC hakkında gelişmeler oldukça buradan bildireceğiz. Şimdi sizi MiiPC‘nin tanıtım videosu ve galerisi ile baş başa bırakıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya’da doğdu. Netaş’ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın