Anasayfa / Donanım / Microsoft Tablet Dağıtıyor

Microsoft Tablet Dağıtıyor


microsoft tablet

Windows 8 ile bilgisayar dünyasından beklediği ilgiyi göremeyen Microsoft, piyasaya sunduğu ilk tablet bilgisayar olan Surface’ı elden çıkarıyor. Şirket, 10 bin Windows RT tabletini bir konferansta akademisyenlere dağıttı. Analistler, bu hamlenin ‘yeni modellerin önünü açmayı hedefliyor olabileceğini’ belirtti.

Microsoft, ABD’nin San Antonio kentinde düzenlenen Uluslararası Eğitim Teknolojisi Topluluğu (ISTE) konferansında, akademisyenlere 10 bin Windows RT tabanlı Surface tablet bilgisayar dağıttı.
TOPLAM DEĞERİ 5 MİLYON DOLAR

The Newt Web sitesi, dağıtılan tabletlerin toplam üreticinin önerdiği perakende satış fiyatını 5 milyon dolar olarak belirtti.
BİLL GATES İÇİN 10 BİN TABLET SIKINTI DEĞİL
Sponsorlu Bağlantılar

Ubergizmo sitesi ise ‘dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates için 10 bin tableti bedava dağıtmanın bir sıkıntı oluşturmadığını, tersine öğretmenlere verilen destekle eğitime katkıda bulunulduğunu’ ifade etti.
MİCROSOFT’UN BU CÖMERTLİĞİNİN ALTINDA NE YATIYOR?
Windows 8 tabanlı tablet-dizüstü bilgisayarlar, küresel alanda hiçbir marka için tatmin edici satışlara ulaşabilmiş değil. Microsoft, Ekim 2012’de sunulan Windows 8 ile raflarda belirmeye başlayan Surface’ın satışlarını teşvik etmek için, geçmişte ABD ve Avrupa’da fiyat indirimlerine gitmişti.
Tne Next Web sitesine göre, Microsoft bedava 10 bin tablet dağıtmasının iki sebebi olabilir: Birincisi, istenen ilk modellerin elde kalan stoğunu boşaltmak, ikincisi ise yeni modellere yer açmak için eskileri ortadan kaldırmak.
256 GB’LIK SURFACE

Microsoft’un yeni Surface planlarının olduğunun bilinmesi, ikinci seçeneği daha geçerli kılıyor. Japonya’da sunulması planlanan 256 GB’lık Surface buna bir örnek. Dahası, iyi bir halkla ilişkiler çalışması kapsamında eğitime katkıda bulunmak şirket itibarı için faydalı bir hamle olarak belirdi

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın