Anasayfa / Mobil / Karsınızda iPhone 5S

Karsınızda iPhone 5S

Apple’ın bugün lansmanda tanıttığı 2. cihaz iPhone 5S oldu, beklendiği gibi yeni telefon parmak izi okuyucu ve çift led flaş ile geldi. iPhone 5C haberimizde olduğu gibi yeni iPhone 5S’in bütün özellikleri ve tasarım detayları sızıntılarda beklenilenden farklı olmadı.

Reklamlar

5s 1

Apple’ın yeni telefonu iPhone 5S A7 işlemcisiyle iPhone 5’ten %20 daha hızlı bir performansa sahip olacak. Bu işlemci aynı zamanda akıllı telefonlarda bir ilki de  beraberinde getiriyor. Bu ilk dünyanın ilk 64 Bit işlemcisi olan A7 işlemcisiyle karşımızda olacak.

Reklamlar

5s 2

 

Phone 5S, üç farklı renk seçeneğiyle geliyor demiştik, işte o renk seçeneklerine paralel standart depolama alanlarıyla 3 versiyonla karşımza çıkacak. 16 32 ve 64 GB’lık modellerle karşımıza çıkacak.  4 inç Retina ekran ile gelen iPhone 5S ekran boyutlarında iPhone 5’in ölçülerini koruyor.

40 kat CPU performansı sunacak yeni telefonla birlikte Apple‘ın kullanıcılara çok büyük bir sürprizi olmadı, yeni telefon iPhone 4 ile 4S arasındaki ince farklılıklar gibi farklılıklar getiriyor. Yine daha önce sızıntılarda gördüğümüz telefondan farklı bir telefon gelmeyen iPhone 5S donanımsaliyileştirmeler getiriyor.

5s 3

iPhone 5S’in beklenen fiyatları nihayet gözüktü. 2 yıllık kontratlı fiyatlar resimde de gördüğümüz üzere $199 $299 $399 dolar gibi depolama alanına sahip modellerle paralel seyir edecek. Yeni A7 işlemcisinin yanında M7 adında yardımcı bir işlemcinin çalışacağını da belirtelim.

iPhone 5S’in içindeki batarya 10 saate kadar 3G şebekesi üzerinde telefon görüşmesi, 8 saate kadar 3G şebekesi üzerinde web’de gezinme, 10 saate kadar Wi-Fi ile web’de gezinme, 10 saate kadar video izleme, 40 saate kadar müzik dinleme ve 250 saate kadar bekleme

1378837387_lb8465

Daha önce sızıntılarda olduğu üzere Apple’ın yeni parmak okuyucu izi özelliği beklenildiği gibi Touch ID adı altında sunuldu. Bundan uzun yıllar önce laptoplarda karşımıza çıkan parmak izi okuyucu özelliği akıllılar dünyasına ilk defa yeni iPhone 5S ile giriş yapacak. Yeni Touch ID ile birlikte güvenlik konusunda büyük adımlar atıldı.

Ekran kilidi arayüzünde kullanılan yeni parmak izi okuyucu hizmeti,  iTunes Store üzerinde milyonalarca kullanıcının rahat bir nefes almasını sağlayacak. Özellikle aile içinde çocukların kullanımında çok büyük fark sunacak.

iPhone 5S20 Eylülde ABD, başta olmak üzere Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve Büyük Britanya’da piyasada olacak. Aralık sonuna kadar 100 ülkede 270 farklı mobil operatörle birlikte satışa sunulmuş olacak.

 

 

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*