Anasayfa / Mobil / iPhone 5 Cok Yavas

iPhone 5 Cok Yavas

Apple’ın iPhone 5’i yapılan testlerde işlemcisi hızının rakiplerine göre daha yavaş olduğu tespit edildi.

Tüketici grubu Which?’in yaptığı testlere göre iPhone 5, işlemci hızının ve hafıza performansının yavaşlığı ile testte rakiplerinin gerisinde kaldı.

Reklamlar

Piyasadaki en popüler 7 akıllı telefonları fotoğraf düzenleme, oyun hızı ve çoklu görev açısından testlere tabi tutan Which?iOS’un bu testlerde oldukça geri kaldığını açıkladı.

Samsung’un 1.9 GHz hıza sahip 4 çekirdek işlemcili Galaxy S4’ü 3188puanla tahta otururken, iPhone 5 ise 1664 puanla sınıfta kaldı.

Reklamlar

Which?, bütün akıllı telefonların aynı testlerden geçtiğini söyledi. AyrıcaSamsung Galaxy S4’ün, sonbaharda gelmesi beklenen iPhone’u hız açısından yine yeneceğinin tahminlerinde bulunuluyor.

En hızlı ikinci akıllı telefon ise HTC One olarak belirlendi. üçüncü Olan Sony Xperia Z’yi Google LG Nexus takip ediyor.

Beşinci sıradaki Samsung Galaxy Note 2’yi ise altıncı olan BlackBerry Z10 takip ediyor. Ve tabii ki listenin en sonunda iPhone 5 sınıfta kalarak yedinci sıraya oturuyor.

Bu test sonuçları aldatıcı olarak görünüyor. Çünkü iOS‘ta bulunan bir oyunun ve uygulamanın açılış süresi Android platformuna göre kat kat daha hızlı. Yani bir telefonun işlemcisinin iyi olması işletimi sistemine pek yansımıyor.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*