Anasayfa / Mobil / iOs 7 ile Birlikte Gelen 7 şikayet

iOs 7 ile Birlikte Gelen 7 şikayet

ios 7 özellik

Reklamlar

iOS 7’yi kullananlar; yeni işletim sisteminin iOS’u değil Android’i yansıttığını, cihaza yüklenen uygulamalarda hataların görüldüğünü, kilit ekranında giriş kodunun izinsiz açılabildiğini, telefonun şarj olması halinde bataryanın dolduğuna dair bir uyarı vermediğini, gelen aramalarda sadece yeşil aramayı kabul etme tuşunun çıktığını ve kırmızı red tuşunun olmadığını, şarj ve ses sorunu yaşandığını, yavaşlamalara ve kasılmalara neden olduğunu şikayet etti.

İşte o şikayetler:

1-Uygulama Android’e Benziyor “Diğer firmaların sistemlerine benzemesi Apple ayrıcalığını yansıtmıyor. Yeni sürümle beraber Apple’ı tercih etme nedenimiz ortadan kalktı.

Reklamlar

2-Uygulamalarda Hatalara Neden Olabiliyor : “Yeni işletim sistemini telefonuma yükledim ve banka uygulamasından hisse senedi aldım ancak uygulama hatalı çalıştığı için hisse senedini istemediğim bir fiyattan otomatik satın aldı”

3-Güvenlik Açığı Mevcut “Kilitli ekran olduğu halde fotoğraf galerisine çok rahat ulaşılabiliyor, fotoğraflar paylaşılabiliyor.”

4-Şarj Olduğuna Dair Uyarı Vermiyor “Sürümü telefonuma yükledim ama eskiden şarj olurken şimşek simgesi batarya işaretinin hemen üzerinde belirirdi, tam dolduğunda piriz işareti çıkardı. Şimdi 24 saat şarj olsa bile herhangi bir uyarı vermiyor.

5-Gelen Aramayı Reddetme Tuşu Bulunmuyor “Telefonum çaldığında gelen aramayı ekran üzerinden reddetmem mümkün olmuyor, telefonun üzerinde bulunan açma/kapama tuşu ile reddebiliyorum”

6-Şarj Dayanmıyor, Ses İyi Gelmiyor “Yeni sürümle beraber şarj sorunun çözülmesini hayal ediyordum ama sorun aynen devam ediyor. iOS7 yükledikten sonra telefon konuşmalarında karşı tarafın sesi eski sürüme göre daha az geliyor. Fakat kulaklık taktığımda böyle bir problem kalmadı.”

7- Yavaşlamalara Ve Kasılmalara Neden Oldu “İkonların geçişleri 3D olduğu için yavaşlama oluyor, telefonda belli başlı geçişlerde kasmalar meydana geliyor.”

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*