Anasayfa / Mobil / iOS 7 Hakkındaki Sikayetler

iOS 7 Hakkındaki Sikayetler

 iOS 7’yi kullananlar; yeni işletim sisteminin karmaşık olduğunu, cihazlarda kilitlenmelere, yavaşlamalara ve kasılmalara neden olduğunu, şarj, ses sorunu yaşandığını ve cihaza yüklenen uygulamalarda hataların görüldüğünü şikayet etti.

Reklamlar

İşte şikayetler:

1. Kullanıcılarına karmaşık geldi: “Çok karmaşık bir yapıya sahip ve bazı ayarlar düzenlenmeden kullanmak oldukça zor. Yeni sürümle uygulamalar konum tabanlı çalıştırılacak ve yıllara bölünmüş fotoğraflar da bunun bir kanıtı diyebiliriz.”

Reklamlar

2. Cihazsa kasılmalara neden oluyor: “iOS7 yazılımını kendi kullandığım iPhone 5′e yükleyerek test ettim. iOS6’ya göre beni tatmin etmedi. Telefonda belli başlı geçişlerde kasmalar meydana geliyor.”

3-Yüklemeden sonra cihazlar kitlendi: “Telefonuma iOS7′yi yükledim. 12 saat sonra telefon kitlendi ve UDİD kaydı istedi. Uzun bir süre açılmadı. Ayrıca tuş kilidini açarken durup dururken yeniden başlamalar biraz can sıkıyor.”

4-Şarj dayanmıyor: “Yeni işletim sistemini yükleyenlerin büyük çoğunluğu şarj problemi yaşadı. Dün gece %75 şarjla bıraktım sabah kalktığımda %5 olmuştu inanamadım.İnanılmaz şarj harcıyor.”

5-Yavaşlama meydana geldi: “iOS7’yi yükledikten sonra cihazımda yavaşlama meydana geldi. 2 gündür kullanıyorum ama telefonun eski akıcılığı yok. Ftoğraf çekmek için bir kaç kere tuşa basmak zorunda kalıyorum”

6-Uygulamalarda hatalara neden olabiliyor: “Yeni işletimi telefonuma yükledikten sonra bazı uygulamalarda hatalar meydana geldi. Bazı uygulamalar açılmadı ve çalışmadı. Boş siyah bir ekran geldi ve çalışmadı.”

7- Ses sorunu yaşanıyor: “Yeni sürümü yükledikten sonra telefon konuşmalarında karşı tarafın sesi eski sürüme göre daha az geliyor. Telefonu kulağıma iyice yapıştırma gereği duydum. Fakat kulaklık taktığımda böle bir problem olmadı.Ayrıca, uygulamalarda ve uyarı seslerinde de bir azalma var.”

Beta sürümünde yaşadıkları şikayetleri dile getiren Apple kullanıcıları final sürümünde bu şikayetlerin değerlendirilerek iyileştirmeler yapılmasını istedi

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*