Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram’a 24 Saatte 5 Milyon Video Yüklendi

Instagram’a 24 Saatte 5 Milyon Video Yüklendi

Twitter’ın Vine hamlesine karşı Facebook’un Instagram’ından geç bir yanıt geldi. Peki video özelliğine kavuşan Instagram’a ilk 24 saatte kaç video yüklendi?

Facebook ile Twitter, dünyada en çok kullanılan iki sosyal ağ. İkisi arasında da perdelerin arkasında bir savaş yaşanıyor. Instagram’ı satın alan FacebookInstagram‘a yüklenen fotoğrafların Twitter‘da çıkmasını engellemişti. Twitter ise bu hamleye cevap olarak resim yükleme özelliğine filtreler eklemişti. Ayrıca Twitter, bünyesine kattığı Vineplatformuyla da kısa video konusunda Instagram‘ın önüne geçmeyi başarmıştı.

Reklamlar

Instagram‘dan cevap geç de olsa geldi ve böylece kullanıcılar Instagram‘a15 saniyelik videolar yüklemeye başladılar. Instagram kullanıcılarının hızlı bir şekilde benimsediği video özelliği, yoğun bir kullanımla karşılandı.

instagram

Reklamlar

Instagram‘ın açıkladığı bilgilere göre ilk 24 saatte, sosyal ağa toplamda 5 milyon video yükledi. 1 dakika içeriisnde toplamda 40 saatlik video yüklenilen Instagram‘daki en aktif video kullanımı ise Miami Heat‘in NBAşampiyonu olduğu sıralarda gerçekleşti. Ondan sonra gerçekleşen 8 saatte ise 130 milyon aktif kullanıcı, pek çok video paylaştı.

Tabi bu videoların yükleniyor olması, o videoların çok gerekli olduğu ve hepsinin izlendiği anlamına da gelmiyor. Toplam videoları izlemek isteseniz, videoların uzunluğu neredeyse tam bir yılı dolduruyor.

Şimdilik Android ve iOS platformlarında olan Vine ile Instagram, bakalım ileride kullanıcılarına nasıl yenilikler sunacaklar?

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*