Anasayfa / Oyun / Grafikler Oyunun Yüzde 60’ıdır
Sponsorlu Bağlantılar

Grafikler Oyunun Yüzde 60’ıdır

Bu sözler Crytek’in patronlarından Cevat Yerli’ye ait. Crysis serisi ile sektöre yüksek grafik standartı getiren Crytek, iddialı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

FarCry gibi efsane bir oyunu yaptıktan sonra Crysis serisi ile adından söz ettiren Crytek, bu sıralar bir hayli gündemde. Crysis serisi Türkçe olarak çıktığı için Türk oyuncular için özel bir yeri var. Ancak yine de Crysis serisi her zaman en çok eleştirilen oyunlardan birisi oluyor. Crytek ise her zaman olduğu gibi üst seviye grafiklerine güveniyor.

cry

Sponsorlu Bağlantılar

Cevat Yerli, daha iyi grafiklerin daha iyi bir oyun deneyimi anlamına gelip gelmediği sorusuna şöyle cevap verdi. “İnsanlar grafiklerin önemli olmadığını söylüyor. Ancak Crysis oynayın ve grafiklerin önemli olmadığını söyleyin. Grafikler oyun tecrübesini ileriye götürüyor.

Crysis 3‘te kullanılan fizik motoru sayesinde çimler rüzgarın etkisiyle hareket eder. Gölge ve ışıklandırma gibi unsurlar sizi derinlere sürükler. Bu derinlik de sizin o dünyayı sevmenizi sağlayan en önemli etkenlerden birisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha iyi grafikler, daha iyi fizik motoru ve ses tasarımı aynı kulvarda eşleşir. Bunların tümünü olağan üstü hale getirmek oyunun %60‘ını kapsar.”

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın