Anasayfa / İnternet / Google, WhatsApp’ı Satın mı Alıyor
Sponsorlu Bağlantılar

Google, WhatsApp’ı Satın mı Alıyor

Google’ın ünlü anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’ın peşinde olduğu iddia edildi. İddiaya göre Google, WhatsApp için 1 Milyar doları gözden çıkarmış durumda.

Büyük teknoloji firmaları ses getirecek büyük projelere imza atsalar da işlerine gelen küçük ancak büyük etki yaratan şirketleri de satın almaktanvazgeçmiyorlar.

Sürekli bir satın almanın içinde bulunan bu firmaların artık yeni gözdesimobil platformlardaki uygulamalar.

Geçtiğimiz sene fotoğraf uygulamalarının epey bir talep gördüğü zamandaFacebook, Instagram’ı 1 Milyar dolara satın almıştı. Şimdi ise online anlık mesajlaşma uygulamaları gündemde ve Google’ında bu akımı başlatan WhatsApp’ın peşinde olduğu iddia edildi.

whatsapp-google-haber1365334244

Digital Trends’in elde ettiği verilere göre Google’ın 4-5 haftadır WhatsApptarafı ile görüştüğü ve masada 1 Milyar dolarlık bir rakamın yer aldığı bilgileri ortaya çıktı. Google’ın Bable adında bir ortak mesajlaşma servisi üzerinde çalışıyor olması da bu iddiayı güçlendiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’ın 200 Milyonun üzerinde kullanıcısı, günde 18 milyarlıkmesaj trafiği ve yıllık 100 Milyon dolarlık bir geliri bulunmakta. Bu iddia için Google’dan resmi bir açıklama gelmese de hal böyle olunca iddialarıngerçekliği artıyor.

Hakkında Serkan AYDIN

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Yorum Yazın