Anasayfa / İnternet / Google TV Yakında Geliyor

Google TV Yakında Geliyor

Google Tv yayına ne zaman başlayacak

Google , internet üzerinden yayın yapan bir televizyon platformu açmaya hazırlanıyor. Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre, şirketin yıl sonunda sadece internet üzerinde yayın yapacak kanalın üzerinden kullanıcılar kendi kanallarını da oluşturabilecek. Google’ın TV lisansı için birkaç büyük medya şirketi ile yakınlaştığı ve anlaşmanın yakın zamanda gerçekleşeceği belirtildi. Google’ın gazete ve dergileri de bu platforma dahil etmek istediği de gazetenin haberinde dikkat çeken başlıklardandı.

Reklamlar

Google Tv nasıl çalışacak

Küçük bir Google aparatı ile mevcut uydu ve kablo cihazlarına bağlanabileceği belirtilen sistem ile her televizyondan yayınlar alaınabilecek. Buddy Box denilen bu kutu ile gelen yayınlar hdmi üzerinden Tv’lere aktarılabilecek.Ayrıca Buddy boz üzerinde internet ve Wi-Fi teknoloji ile gelen yayınlarıda alma özelliği bulanacak.

Çok fazla netleşmesede kullanıcılarada bu Tv üzerinden yayın yapma imkanı sunulacağı ve kendi kanallarını oluşturmaya imkan tanınanacağı söylenmekte. Ayrıca Google diğer servisleri olan Youtube, Google Play ve Chrome ile bir entegrasyon sağlayarak bu hizmet içinde kullanılmasınıda sağlayabilecek.

Reklamlar
Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*