Anasayfa / İnternet / Google Maps Harika Yeniliklerle Karşınızda

Google Maps Harika Yeniliklerle Karşınızda

google maps

Reklamlar

Yeni harita deneyimi için talep maili yollayan kullanıcılarına cevap vermeye başlayan Google, samimi bir dille yazılmış e-postalarla kullanıcılara müjdeyi verdi. “Siz seçildiniz. Yeni Google Haritalar’ı denemeye hazırlanın.” konu başlığı ile yollanan maillerde, “Sadece sizin için hazırlanmış bir harita” gibi iddialı cümleler de yer alıyor.

ÇOK DAHA DETAYLI HALE GELDİ 

Reklamlar

Artık www.google.com/maps sadece uydudan evinize bakmaya yarayan, merak ettiğiniz kentleri kuş bakışı seyrettiğiniz biruygulama olmaktan çıkıyor. Restorantlar, kafeler, kamu binaları artık daha detaylı olarak aranıp bulunabiliyor. Statik web görüntüsünden sıyrılan “maps”, animatik ikonlarla şirinleştirilmiş.

Aradığınız mekânın anında fotoğraflarına veya sokak görünümüne ulaşabiliyorsunuz. Bu mekanla ilgili bırakılan yorumlar ve Google+’ta çevrenize eklediğiniz arkadaşlarınızın bu mekanla ilgili yorumlarını görebiliyorsunuz. Yakınlaşılan alanda çekilen fotoğraflar, sağ alt köşede beliren butona tıklanarak açılıp kapanabiliyor.

ÇOK FAZLA GÖRSEL İYİLEŞTİRME VAR

Buradaki fotoğrafların sabit mi 360 derecelik interaktif fotoğraflar mı yoksa sokak görünümü mü olduğuna dair bilgi pencerecikleri kullanıcıya kılavuzluk ediyor. Aranılan iki nokta arasındaki yol tariflerini gösteren bölümde de ciddi görsel iyileştirmelere gidilmiş.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*