Anasayfa / İnternet / Google+ Kullanmanın Tam Zamanı

Google+ Kullanmanın Tam Zamanı

goog plus

Yenilenen Google+ ve En İyi 5 Özelliği

Google dün gerçekleştirdiği Google I/O 2013 etkinliğinde Google+’a özel olarak yer verdi. İrili ufaklı tam 41 yeni özelliğe kavuşan sosyal ağ eskisinden çok daha işlevsel, kişisel ve güzel bir hale geldi. Siz de çoğu kişi gibi Google+ hesabını açıp daha sonra yüzüne bakmayanlardan mısınız?. Bu yenilikler Google+’a şans vermeniz için iyi bir bahane olabilir.

Reklamlar

Google+’a getirilen 41 yeni özellik arasından en çok ilgimizi çekenleri sizin için listeledik. İşte yenilenmiş Google+’ın en iyi 5 özelliği:

1. Yeni anasayfa tasarımı

Reklamlar

Yeni ana sayfa ilgi çekici bir çoklu kolon tasarımına sahip, bu şekilde bir kerede çok daha fazla ileti görebiliyorsunuz. Fotoğraf ve videolar da yine çoklu kolonlarda gösteriliyor. Ayrıca herhangi bir şey paylaşmak istediğinizde, paylaşma kutusu ekranın tam ortasına geliyor; çok hoş bir animasyon doğrusu. Ayrıca menü öğelerine ulaşmak için tek yapmanız gereken sol üstteki “Home” sekmesinin üzerine gelmek, tüm menü tıklamına gerek kalmadan açılılıyor.

Bu çoklu kolonların yanında Facebook Timeline’daki içerikler tek bir kolon içerisinde sıkışmış gibi görünüyor.

2. Etiketler

Etiketler artık sadece Twitter’a özgü değil. Google+’ın yeni ilgili etiketler özelliği, gönderdiğiniz iletiyi algılıyor ve buna uygun etiketler öneriyor. Mesela desteklediğiniz futbol takımı ile ilgili bir şey yazdığınızda Google size bununla ilgili etiketler öneriyor. Her gönderinin etkiketini sağ üst bölümündeki açılır menüden görebiliyorsunuz. En popüler etiketler ise What’s Hot sayfasının sağ üst köşesinde konumlandırılmış.

3. Gelişmiş anlık iletişim

Google+’da daha önce yalnızca görüntülü görüşme için kullanılabilen Hangout da yenilendi. Artık iOS,Android ve Chrome’da GTalk, Google+ Messenger ve Google+ orijinal Hangout servisi bir araya getirildi ve Hangouts adını aldı. Artık tanıdığınız tanımadığınız kişiler ile bir konu hakkında video konferans yapabilirsiniz.

Hangouts, kişi listesini göstermek yerine sohbetleri gösteriyor. Konuşma kayıtları aylar – yıllar boyunca orada kalıyor. Ne zaman silineceğini kullanıcı karar veriyor. Ekranın alt bölümündeki ikonlar kullanıcıların an itibariyle yazıp yazmadığını ve konuşmanın ne kadar sürdüğünü gösteriyor.

Bu arada Hangouts’un adının Babel olacağı tahmin ediliyordu. Ancak Google Babel adında herhangi bir şey sunmayacak çünkü Hangouts bunun ta kendisi. Boşuna bekleyip telef olmayın…

4. Bulut entegrasyonu

Google bazı fotoğraf geliştirmeleri duyurdu ve bunları Google+’a ekleyecek. Bunlar otomatik geliştirme ve bulut entegrasyonu. Tam boyutlu fotoğraflar ile 15 GB bulut alanına sahip oluyorsunuz. 10 GB Gmail, 5 GB Google Drive yerine, tüm Google hesabınız ile özgürce kullanıp paylaştırabileceğiniz 15 GB…

5. Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları

Yeni Highlight özelli ile, Google bulanıklık ve kötü çekim kalitesi üzerinden yola çıkarak otomatik olarak sizin en iyi fotoğrafınızı seçebiliyor. Ayrıca fotoğraftaki diğer insanları algılayarak hangi fotoğrafın sizin için en önemli olduğunu anlayabiliyor. Biraz ürkütücü değil mi? Google+ sizi birçok insandan daha iyi anlıyor… Yeni medya düzenleme araçları ayrıca cildin rengini gerçeğe yakınlaştırabiliyor, videolarda gürültüyü azaltabiliyor ve birçok şeyi daha geliştirebiliyor. HDR Smile özelliği hangi fotoğraflarda gülümsendiğini algılıyor ve Motion Pano ise birçok “ilgili” fotoğrafı bir araya getirme ve istenirse bu şekilde izleme olanağı sunuyor.

Kaynak:Stuff

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*