Anasayfa / Teknoloji / Google Glass reklam içermeyecek

Google Glass reklam içermeyecek

Google, en yeni ürünü Glass’da reklama yer vermeyeceğini açıkladı.

google_glass_reklam_icermeyecek_h611

Reklamlar

Google, giyilebilir akıllı cihazların öncüsü olacak Google Glass gözlükleri için cesur bir karar aldı. Şirket, gözlüklerde kullanılacak uygulamalarda reklamlara yer verilmeyeceğini, böylece reklamların kullanıcı tecrübesini etkilemesine izin verilmeyeceğini belirtti. Google yetkilisi Timothy Jordan, “kullanıcıların gözlükleri ihtiyaçları oldukları zaman kullanacaklarını, kullanmak istemedikleri zaman da araya istemedikleri faktörlerin girmeyeceğini” belirtti.

Google, 1.500 dolardan satılacağı düşünülen gözlüğüne tüketicileri çekmek içinreklamdan bağımsız bir yaklaşım seçerken, gözlüğün perakendeciler tarafından satılmaya başlanmasıyla daha da ucuzlayacağını ifade etti.
GottabeMobile, Google Glass uygulamalarında reklam yer almayacağının yanı sıra, geliştiricilerin indirilecek uygulamaları için ücret almayabileceğini de belirtti.

Reklamlar
TECRÜBE LİMİTİ KISITLI

Google, 5 megapiksel kameraya ve 720p video çekim özelliğine sahip olan Google Glass’ın geliştirilmesi aşamasında uygulama geliştiricilere olan erişimikısıtlıyor. Sadece şifreli sunucular üzerinden erişimi yapılan üçüncü parti uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlara izin vermemek ve Google Glass’ın bir günlükbatarya ömrünü hızla tüketmemek için kısıtlanıyor.
Google’ın ileride Glass için özel bir uygulama platformu açabileceği ihtimallerarasında. Kullanıcı tecrübesi arttıkça, Google’ın kullanıcıya özel reklam sunmaya başlaması da ileride beklenebilir.

SATMAK YASAK!

Google, teknoloji dünyasında bir ilk olacak gözlüklerinin kullanımı konusunda son derece hassas. Şirket, hazırladığı hizmet kullanım şartlarında gözlüklerin satılması, kiralanması ve takas edilmesi için izin alınması gerektiğini belirtti.Wired’ın haberine göre, hizmet kullanım şartlarındaki açıklama şöyle: “Ürünü yeniden satamaz, kiralayamaz veya bir başkasına veremezsiniz. Eğer bu işlemleri Google’ın izni olmadan yaparsanız, Google cihazı devre dışı bırakma hakkını elde eder ve size veya ürünü verdiğiniz kişiye geriödeme yapılmaz, ürün desteği ve garantisi verilmez.”
Tüm gelişmeler, Google Glass’ın tüketicilerle buluşmadan önce büyük bir hazırlık döneminden geçtiğini gösterirken, gelecek ay şirketin düzenleyeceği I/O konferansında çok daha fazla bilgi sunulması bekleniyor.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*