Anasayfa / Mobil / GM Discovery ve HTC Silinen Dosyaları Kurtarma

GM Discovery ve HTC Silinen Dosyaları Kurtarma

discovery veri kurtarma

Reklamlar

Merhaba arkadaşlar General Mobile Discovery ve htc  telefonunuzda verileriniz silindiği zaman bunları nasıl geri getirebilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağım. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle bilgisayar neredeyse tamamen etkisini yitirdi ve gerini telefonlar aldı. Eskiden bütün verilerimiz bilgisayarımızdaydı ve herkes bilgisayarda silinen dosyalarını nasıl kurtarabileceğini araştırıyordu.

Artık durum tamamen değişti ve önemli verilerimiz resimlerimiz ve benzeri bütün dosyalarımızı akıllı telefonumuzda bulunduruyoruz. Telefonumuzda oluşabilecek aksilikler veya yanlışlıkla bilgilerimizi sildiğimiz durumlarda verilerimizi nasıl kurtarabiliriz ?

Reklamlar

Programın kullanımı oldukça basittir. Aşağıdaki işlemleri yaparak verilerinizi kurtarmaya başlayabilirsiniz.

Silinen Dosyaları Nasıl Kurtarabiliriz ?

Öncelikle kullanacağımız programı indirelim

RECUVA İNDİR

Silinen dosyalarınız Telefonda mı yoksa hafıza kartında mı öncelikle bunu belirleyin. telefonunuzu usbden bilgisayarınıza takın ve belleğiniz ekrana geldikten sonra Recuva programını ile tarayın

Taramayı başlatmak için dosyanın içine girdikten sonra kopyalamanız gerekmektedir. Örneğin: D:\Oyunlar vs gibi hafıza kartına girip adres bölümünü kopyalayın. Telefonunuzu tarama sırasında ilgili moda almanız gerekmektedir , aksi taktirde program telefonun bulunduğu bölümü görmeyecektir.

Programı çalıştırdıktan sonra telefonunuzu seçip kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek kurtarmayı başlatabilirsiniz. Bu aşamalar gayet basittir program sizi yönlendirecektir.

Kurtarmak istediğiniz verileri tarama başlamadan önce seçebilirsiniz. Resimler, müzikler , belgeler, ses ve görüntü gibi seçeneklerden size uygun olan seçeneği seçerek ilerleyin.

Recuva-kullanımı

Belirli bir yerde ara seçeneğine telefonunuzun dosya konumunu kopyalayın.

Recuva-kullanımı

recuva samsung

Tarama bittikten sonra üstteki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız burada dosyaları seçip recover diyerek dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Bu yöntem ile %60 % 70 dosyalarınızı kurtarabileceğinizi düşünüyoruz. Discovery veya htc haricindeki telefonlardada aynı işlemi yaparak verilerinizi kurtarabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta. Bilgisayarınızda bulunan sabit disk bölümlerini gören programı ( Örnek C: ) Dosya yolunu telefonunuzun dosya yoluyla değiştirmektir. Silinen resimler ,videolar, müzikler vb. bütün dosyalarıj kurtarabilirsiniz.

Reklamlar

27 yorum

  1. Telefonumdaki bütün fotolar silindi yardımcı olur musunuz

  2. Bana da yardımcı olur musunuz bende yanlışlık sildim nasıl geri getirebilirim

  3. Bende fotonları sildim yardım ci olurmusunuz telefonun diskoveri elit ne yapmaliyim

  4. Bende fotonları sildim ne yardımcı olurmusunuz

  5. iyi günler hocam bende 603 dosyo yok sayıldı diyor yani ekrana getirmiyor resimleri o konuda yardımcı olabilirmisiniz

  6. Merhaba general mobile discovery air telefonum daki resimleri bilgisayara aktarırken sildiğim resimler ve arkadaslarimin watsap profil resimleri de aktarıliyor olmaması için ne yapmalıyım…

  7. Arkadaşlar ben discovery air telefonumda silinen fotğraflar için denedim kurtardım emeği geçenlere teşekkür ediyorum…….

  8. Aynen Rehber nasıl gelecek geri

  9. yeni silinmiş derken ne kadar bir süre ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*