Anasayfa / Mobil / Galaxy S4 Bilmediginiz Özellikleri

Galaxy S4 Bilmediginiz Özellikleri

Samsung bir blog yazısında Galaxy S4 için farkında olmadığınız gizli yada yarı gizli 10 özelliği açıkladı. Tesadüf müdür nedir bilinmez ancak, Motorola’nın yeni cihazlarını tanıttığı gün bu yazının yayınlanması oldukça ilginç.

Reklamlar

Eğer deneyimli bir Galaxy S4 sahibi iseniz doğal olarak, bu gizli özelliklerin çoğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak yeni Galaxy S4 kullanıcıları bu ipuçlarını öğrenebilirler.

1) İki parmağınızla aşağı kaydırma Hızlı ayarlar paneline erişim sağlar. Bu nasıl olur? Durum çubuğunda iki parmağınız ile aşağı doğru kaydırın. Dokunun ve ayarlara erişmek için basılı tutun. Bir simgeye uzun dokunun ve farklı bir yere sürükleyin.

Reklamlar

2) Televizyon kumandası özelliğini hızlı erişim için bildirim paneline ekleyebilirsiniz. ( Nasıl: Uygulama ekran> WatchOn> Ayarlar ).

3) İstemediğiniz gelen aramaların ve diğer bildirimlerin zil sesini engelleme modu ile engelleyebilirsiniz. ( Nasıl:. Ayarlar> Cihaz> Engelleme modu)

4) Telefonunuza bir veri kaydedeceğiniz zaman cihazınızın ne kadar süreli olarak Wi-Fi bağlantısında kalacağını ayarlayabilirsiniz. ( Nasıl:. Ayarlar> Bağlantılar> Wi-Fi> Gelişmiş> Wi-Fi Timer )

5) Çoklu görev ve benzeri özellikler için uygulamaların üstüne klavye özelliği ekleyebilirsiniz.( Nasıl: Klavye aktifken, boşluk çubuğunun solundaki ayarlar simgesini seçin ve daha sonra klavye simgesini seçin)

6) Uyum ses fonksiyonu ile özellikle duyma zorluğu çeken kullanıcılar kendi Galaxy S4 ses kalitesini arttırabilir. (nasıl:. Ayarlar> Cihaz> Ses> Uyum Ses> Başlat)

7) In-çağrı ses de arama deneyimini geliştirmek için optimize edilebilir. (Nasıl:. Ayarlar> Cihaz> Arama)

8) Galaxy S4’ünüzde video izlerken de bazı gizli özellikler var. Mesela pinch-to-zoom özelliğini video izlerken cihazı yanlardan sıkıştırdığınız zaman yakınlaştırmanın yanısıra ses ayarlarını da görebileceğiniz barlar ortaya çıkacak. ( Nasıl: Ekranın sol ve sağ tarafında dokunurken sıkıştırdıkça sırasıyla, bar etkinleşir. )

9) Hızlı fotoğraf ve video için kilit ekranından kameraya doğrudan erişilebilir. ( Nasıl:. Ayarlar> Cihaz> Kilit ekranı> Kilit ekranı widget> Kamera şekil kilit ekranı PIN desen dışında olmasını gerektirir. )

10) Kilit ekranı mesajı özel yazı tipleri ve renkler ile kişiselleştirilebilir. ( Nasıl: Ayarlar> Cihaz> Kilit ekranı> Kilit ekranı widget> Düzenle kişisel bilgiler; ekran desen veya PIN kilidi ile korunmaktadır diyor ise kilit ekranı mesajına dokunun ve tutun ve daha sonra ekrandan aşağıya doğru sürükleyin )

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

18 yorum

 1. Kerim Can Aşan

  Fotoğraf albümümü nasıl şifre koyarım ?

 2. Galaxy s3 ve s4 kullanıcıları bu konuda çok şikayet ediyor belki bir sonraki güncellemelerde sorun çözülebilir

 3. mini s3 denk geldi aynı olayı onda denedim onda öyle bişi olmadı. bu teli yapan bunu mu akıl edemedi acaba dersiniz

 4. Bunun için dikkat etmeniz gerek başka bir alternatif çözüm yoktur malesef

 5. mrb ben telefonu kılıfsız kullanmaz istedim ama arama geldiğinde elim ekrana değdiğinde aramayı meşgule atıyo ve bunu nasıl iptal edebilirim bulamadım. siz biliyor musunuz?

 6. Marina Setdarova

  Ana ekran tus kilidini açmadan yazının üstüne dokunarak aşağı sürükle ve kalem işareti cikinca tıkla və istediğin yazıyı ekle…

 7. Gökşen Temur Kandemir

  MEAJLARIN OLDUGU YERDE KILITLI MESAJ VAR ONU NASIL KULLANABILIRIMKI DAHA ACILAYICI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*