Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’tan Türkiye’ye Sert Cıkıs
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’tan Türkiye’ye Sert Cıkıs

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın “verileri aldık” açıklamasına Facebook’tan çok sert cevap geldi!

Facebook, bugün yaptığı açıklamada Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Türk makamlarıyla herhangi birveri paylaşımında bulunmadığını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın Gezi Parkı olaylarına ilişkin Facebook’tan bilgi alındığını söylemesi, sosyal ağlarda büyük tartışmalara yol açmıştı. Yıldırım’ın Twitter‘ın bilgi paylaşımı konusuna olumlu yaklaşmadığını, ancak Facebook’un kendileriyle bilgi paylaştığını açıklaması üzerine tüm gözler Facebook’a çevrilmişti. Sosyal dev ise yaptığı şu açıklamayla Türkiye ileherhangi bir bilgi paylaşmadıklarını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye’deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır. Genel olarak, Türkiye’deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir. İnternet şirketlerinin Türkiye’deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır. Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi‘ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya geleceğiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın