Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook TV Kanallarına Rakip Oluyor

Facebook TV Kanallarına Rakip Oluyor

Facebook’ta reklam görmeye çoktan alıştık ama bu yeni sistem, kullanıcıların canını sıkabilir!

Araştırmalar, Facebook kullanıcılarının en çok “prime time” vakitlerinde online olup ana sayfalarını kontrol ettiğini gösteriyor. Bu veriyi değerlendiren Facebook yönetimi de belirli saatlerde, TV reklamlarına benzer video reklamlar oynatmaya karar verdi.

Reklamlar

Reklamlar 15 saniye uzunluğunda olacak ve kullanıcının ana sayfasında belirecek ve otomatik oynatma özelliği olacak. Yani ana ekranınızda belirdiğinde kendi kendine çalışacak.

Facebook bu yeni reklam hamlesi ile günde 2,5 milyon dolarlık gelir sağlamayı planlıyor. Ancak tam olarak ne sıklıkta reklam videosu gösterilecek şimdilik belli değil. Mark Zuckerberg’in aklındaki rakam, her 20 mesajdan birinin reklam olması yönünde. Yani ana sayfadaki paylaşımların %5’i reklam videolarından oluşacak.

Reklamlar

facebook

Henüz örnekleri ortaya çıkmadığı için bu reklam videolarının ne kadar rahatsız edici olacağı kestirilemiyor. Youtube benzeri web siteleri, seyredilecek içerikten önce, belli bir süre reklam izlenmesini mecburi kılabiliyor ve bu zorunluluk bir süre sonra kullanıcıları bezdirebiliyor. Facebook’un bu konuda farklı bir uygulamaya gidip gitmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*