Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Saniyede 160 Bin Dolar

Facebook Saniyede 160 Bin Dolar

Televizyon reklamlarına benzer video reklam modelini hayata geçirmeye hazırlanan Facebook, reklamcılık sektörü için önemli bir adım atmış olacak.

Bloomberg’te yer alan bilgilere göre Facebook’un yeni reklam modelinin günlüğü 2.5 milyon dolara kadar olan fiyatlarla ücretlendirecek. Paylaşılan bilgilere göre söz konusu Facebook reklamları, 15 saniye ile sınırlandırılacak ve sosyal paylaşım sitesinin haber akışı sayfasında gösterilecek. Böylece reklam verenler istedeği şekilde hedefleme yaparak televizyondan daha verimli reklam kampanyaları geliştirebilecek. Şirket, yeni reklam modelinin ne zaman hayata geçeceği ise henüz açıklamadı.

Reklamlar

HİSSELER UÇTU

Facebook reklam gelirleri konusunda özellikle son dönemlerde hızlı bir artış yakaladı. 2013’ün ikinci çeyreğinde yaklaşık 1.6 milyar dolar reklam geliri elde eden şirket, geçen sene aynı döneme göre yüzde 53’lük büyüme yakaladığını açıklamıştı. Söz konusu reklam gelirinin çoğunluğu web üzerinden gelirken mobil reklam gelirlerinin oranı yüzde 41 olarak açıklandı. Facebook’un, televizyon reklamlarına benzer bir modeli satışa çıkarmasıyla beraber gelirlerinin önemli derece artacağı öne sürülüyor. Facebook’un yeni reklam modelini açmaya hazırlanması şirketin borsadaki hisselerini yükseltti. Nasdaq Borsa’sında işlem gören Facebook hisseleri, dün yüzde 4.2’lik artışla 35.43 dolar seviyesine gelerek, 38 dolar olan ilk halka arz fiyatına yaklaştı.
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*