Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’a Hashtag Geliyor !

Facebook’a Hashtag Geliyor !

facebook hashtag

Her geçen gün yeni özellikler eklenen Facebook’ta hashtag dönemi başladı. Artık Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da hashtag kullanılabilecek.

Facebook dün yayınladığı basın bülteninde, hashtag döneminin başladığını duyurdu. Kullanıcıların belirli bir konu hakkında paylaştıkları fotoğraf veya yazıları bir grup altında toplanmasına olanak sağlayan hashtag sistemi, bugünden itibaren Facebook‘ta da kullanılabilecek.

Twitter‘ın belki de kısa sürede popülerleşmesini sağlayan hashtag‘ler,Instagram, Tumblr ve Pinterest gibi birçok sosyal medya platformlarında da kullanıyordu. Hashtag sistemine geçte olsa geçen Facebook, bu sayede kullanıcı sayısını arttırmak ve daha aktif kullanıcılara sahip olmak istiyor.

Reklamlar

Facebook‘ta; arama çubuğuna ilgilendiğiniz konuyu “#” işareti ile aratıp, o konu hakkındaki kullanıcıların yazıklarını okuyabilir ve konu hakkında fotoğraf veya yazı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızın veya beğendiğiniz sayfaların paylaşmış olduğu gönderilerdeki hashtag‘lere de artık tıklayabileceksiniz.

Twitter taklit ediliyor

Reklamlar

Facebook, geçtiğimiz aylarda onaylanmış hesap sistemini hayata geçirmişti. Yine Twitter‘da bulunan bu onaylanmış hesap sistemini, şimdilik çok popüler olan sayfalar ve ünlüler kullanılabiliyor. Twitter‘da hali hazırda bulunan özelliklerin, Facebook‘ta da kullanılması, “Facebook, Twitter’ı taklit mi ediyor?” sorusunu akıllara getiriyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*