Anasayfa / Sosyal Medya / En iyi Kapak Resmi Nasıl Yapılır

En iyi Kapak Resmi Nasıl Yapılır

facebook-kapak-resimleri

Reklamlar

Facebook kapak fotoğrafınız, profil sayfanızın yani zaman tünelinizin en önemli öğelerinden. Facebook, yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz en uygun yerlerden bir tanesi. Kapak fotoğrafı için basit bir fotoğraf veya etkileyici bir görüntü seçebilirsiniz.

Photoshop bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok. Facebook’a kapak fotoğrafı eklemeniz oldukça kolay, bunun yanında büyüleyici bir fotoğraf oluşturmanızı sağlayacak birçok araç var.

Reklamlar

Facebook kapak fotoğraflarının detayları

En iyi Facebook kapak fotoğrafını oluşturabilmek için onu doğru ölçülerde kesmelisiniz. Facebook sayfasındaki sayfa öğelerini incelediğimizde kapak fotoğrafının 851×315 ölçülerinde olduğunu görüyoruz.

Profil fotoğrafı ise köşeleri dahil 170×170 piksel. Profil fotoğrafınız, kapak fotoğrafının sol kenarından 15 piksel içerde duruyor ve alttan yaklaşık 26 piksel dışarıya taşıyor.

Kusursuz kapak fotoğrafını oluşturma

Kapak fotoğrafı olarak seçtiğiniz resmin net ve kaliteli olmasına, en az 851×315 piksel boyutlarında olmasına dikkat edin. Kapak fotoğrafınız, bu boyutlardan büyük olabilir, Facebook görseli değiştirmek yerine onu konumlandırmanıza izin verecektir. Ancak kusursuz bir sonuç istiyorsanız, biraz uğraşmanız gerekiyor.

Örneğin profil fotoğrafınızın kapak fotoğrafınızın bir parçası gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Paint.NET gibi ücretsiz bir resim düzenleyicisi işinizi görecektir. Az önce verdiğimiz ölçüleri göz önünde bulundurarak fotoğraflarınızı kesin. Son olarak göz alıcı bir Facebook kapak fotoğrafı için yeni profil fotoğrafınızı ve kapak fotoğrafınızı sosyal ağa yükleyin.

Resim düzenleme araçlarıyla kapak fotoğrafınızı düzenlemek size karışık geliyorsa, Facebook kapak fotoğrafı araçlarına başvurabilirsiniz. Örneğin Social Media Image Maker tek bir resmi optimize etmeye yönelik harika bir araç. Aracı Facebook hesabınıza bağlamadan tek başına kullanabilmeniz mümkün.

KAPAK RESİMLERİ ARŞİVİ
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*