Anasayfa / Mobil / Dünyanın ilk 3 SIM Kartlı Telefonu

Dünyanın ilk 3 SIM Kartlı Telefonu

LG ve GooPhone iki SIM kartla yetinemeyenlere üç SIM kartlı telefonlar geliştiriyor.

Çift SIM kartlı telefonlar çok sık seyehat eden ve kontörlü hat kullananlar için bir hayli işe yarıyor ancak bazen çift SIM kart bile yeterli olamayabiliyor. GooPhone ve LG böyle bir ihtiyaç olduğunu düşünerek dünyanın ilk üç SIM kartlı telefonlarını satışa sunuyor. Telefonların üç SIM kartla birlikte çalışmasını sağlayan ise MediaTek’in Triple-SIM isimli çipi.

Reklamlar

İKİSİDE İLERİ SEVİYE AKILLI TELEFON DEĞİL

Firmaların üç SIM kartla çalışabilen telefonlarının fotoğrafları ve özellikleri de sızdırılmış durumda. GooPhone X1 ve Optimus L4 II, üç SIM kartı pil ömrünü ‘içmeden’ idare edebiliyor. Ancak bu iki cihaz da ileri seviye akıllı telefon değil.İkisi de bir nevi deneme amaçlı denebilir.

GooPhone X1 5 inç FWVGA ekrana ve çift çekirdekli MT6572 işlemciye sahip. Optimus L4 II ise 3,8 inç HVGA ekrana ve henüz modeli bilinmeyen 1 GHz bir işelemciye sahip.

Reklamlar

Bu cihazlar özelliklerinden de az çok anladığımız kadarıyla normal bir kullanıcıdan ziyade, gerçekten SIM kartlar arasında hızlıca ve sık sık geçiş yapma gereksinimi duyan kullanıcılar için geliştiriliyor. LG’nin telefonu şu an Brezilya’da satışta; dünyanın geri kalanına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. GooPhone X1 ise önümüzdeki günlerde birkaç ülkede satışa sunulacak.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*