Anasayfa / Mobil / Dünyanın Gözü Bu Telefonda !

Dünyanın Gözü Bu Telefonda !

Akıllıların dünyasında kulvarın çok gerisinde kalan Motorola çıkardığı bir kaç modelle ben de varım diyerek sektörün gerisinde kalmamaya devam ediyor. Son 1 yıl içerisinde sıkıntılı bir süreçten geçen Motorola’nın geçtiğimiz haftalarda sızan haberleri arasında, Moto X adındaki yepyeni bir modeli duyuracağını sizlere sızdırılan haberlerle yansıtmıştık. Geçtiğimiz saatlerde gelen ilk bilgilere göre dev şirketin çıkaracağı yeni telefonun tanıtım tarihi kesinleşti.

Reklamlar

Tüm dünyada 100 binlerce mobil kullanıcı tarafından çıkması beklenen özel Moto X‘in 1 Ağustostarihinde tüm dünyaya eş zamanlı olarak tanıtılması bekleniyor. Bir kaç gün önce piyasa görülmeye başlanan davetiye akıllara iPhone 5 lansmanını getirdi. Üzerinde  “Moto X“, “1 Ağustos” ve “New York” yazan bu davetiyeler yeni bir telefonun geleceğini belirtse de telefon hakkında pek fazla bilgi vermiyor.

Telefon hakkında haftalardır internete sızan bilgiler doğrultusunda kesin bir şey söylemek pek mümkün olmasa da bilinen tek özelliği tamamen kişiselleştirilebilir bir yapıya sahip olacağı. Özellikle verilen davetiyelerde yer alan mankenlerin elindeki renkli  telefonlar bu fikri doğrular nitelikte görünüyor. Moto X, muhtemelen 1.7GHz dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM ve güçlü birGPU işlemcisi ile raflardaki yerini alacak. Burada unutmamamız gereken bir nokta ise Motorola’nın hisselerinin çoğunu devralan Google‘ın güdümünde bir telefonun dünyaya geleceğidir. Bu safkan yeni bir android cihazın karşımıza çıkacağının habercisi aslında.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*