Anasayfa / Yazılım / Disk Yazma Koruması Hatası ÇÖZÜM

Disk Yazma Koruması Hatası ÇÖZÜM

disk yazma hatası

Reklamlar

Disk yazma hatası usb belleklerde cok sık karsılasılan bir sorun.

Bilgileririnizi Kaybetmeden , Çözümü için aşagıdaki yolları izleyebilirsiniz.
Disk yazma korumasını kaldırmak için USB WriteProtector isimli programı kullanabilirsiniz. Resimde de görebileceğiniz gibi programın kullanımı için sadece tek bir defa tıklamanız yeterlidir. Programı ilk çalıştırdığınızda dili kendinize göre listeden seçerek ayarlayabilirsiniz. Dilini Türkçe’ye çevirdikten sonra USB yazma koruması PASİF‘e tıklayarak USB yazma korumasını kapatabilirsiniz. Korumayı tekrar çalıştırmak için de USB yazma koruması AKTİF‘e tıklayın.

Reklamlar

NOT : Eğer programı USB içine atıp oradan çalıştıracaksanız, pasif hale getirdikten sonra USB belleği çıkarıp yeniden takmanız gerekiyor. İşlemin işe yaradığını göreceksiniz.

USB WriteProtector Programını İndirmek İçinTIKLAYIN.

Reklamlar

22 yorum

  1. Umut Heptaş kendimiz nasıl kurcaz

  2. Mutlu Erol YOKSA SEY YAPACAKSIN FORTMAT ATACAKSIN BAZI PC LERDE OLMUYOR O YADA KENDİN KURACAKSIN

  3. Selami Dalmaz

    cok sagol 2 saatir ugraşiyoduk yardımcı oldu açiklaman

  4. kardeşiim yardımcı olursan sevinirim benim pc windows 8 dediklerini yapıyorum bir tek StorageDevicePolicies kısmı yok 1000 kere baktım kontrol ettim ama yok nasıl olacak

  5. Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter tuşuna basın.

    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlStorageDevicePolicies kısmında sağ tarafta WriteProtect‘i göreceksiniz. Onu çift tıklayın ve oradaki 1 değerini 0 yapın ve kapatın. Artık Usb belleğinize dilediğiniz gibi kopyalama yapabilirsiniz.

  6. resimdeki hülya,yazan hülya değil,burak yazıyor,hafıza kartını kutusuyla beraber bilgisayara sokuyorsanız,kutudaki ok işaretli lock düğmesini yukarı itince korumalı disk hatanız çözülmüş olur,o düğme yan tarafta bulunur,aşağıya iterseniz koruma devreye girer,yukarı iterseniz koruma kalkar,bilgisayardaki kart yuvasına takarken,bazen birşeye takılıyor,sürtme filan oluyor,yanlışlıkla o malum düğmeye değiyor,yukarıdayken aşağıya düşüyor,koruma çalışıyor düğme inince,yani kazara,buda olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*