Anasayfa / Oyun / “Çapulcu” Oyunu Android Telefonlarda
Sponsorlu Bağlantılar

“Çapulcu” Oyunu Android Telefonlarda

çapulcu oyun

Gezi Parkı direnişi mobil oyun dünyasına da yansıdı.Android telefonlar için geliştirilen The Capulcu isimli oyun Google Play‘den ücretsiz indirilebiliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın direnişin ilk günlerinde eylemcileri “çapulcu” olarak adlandırması ile çapulcu kelimesini çok sık duyar ve kullanır olduk. Direnişe destek verenler çapulcu olarak adlandırılmaktan oldukça memnunken çapulcudan türetilen “chapuling” kelimesi İngilizce’ye bile girdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Gezi Parkı direnişinde her ne kadar üzücü olaylar yaşansa da bu olaylar Türk halkının mizah ve yaratıcı gücünü de ortaya çıkardı. Duvar yazıları, tweetler ile mizahı bir silah olarak kullanan direnişçiler tepkilerini bu şekilde dile getirmeye devam ediyorlar. Chapul Games’in Google Play’de yayınladığı The Capulcu isimli mobil oyun da Gezi Parkı olaylarını bu açıdan konu alan bir oyun

Gezi Parkı olaylarında polisin gösterdiği orantısız gücü protesto amaçlı yapılmış bir oyun olan The Capulcu’da çapulcu karakterini yöneterek polisten kaçıyorsunuz. Coplar, tomalar, biber gazından kaçarak oyunu bitirmeye çalışıyorsunuz. 2.3.3 ve üzeri Android telefonlarda oynanabilen The Capulcu çok yakın zamanda yayınlanmasına rağmen oldukça ilgi görüyor. Oyunun kısa bir tanıtımı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın