Anasayfa / Bilişim / Bill Gates’ten Sasırtan Acıklama

Bill Gates’ten Sasırtan Acıklama

Microsoft’un en büyük kabuslarından biri olan bu yazılım, Bill Gates’e göre geri dönebilir-miş!

Sahip olduğu vakıf yoluyla eğitime de katkıda bulunan Microsoft’un kurucularından Bill Gates, Google Glass dahil merak edilen bazı sorulara cevap verirken 1995’lerden kalan Microsoft Bob’un geri dönebileceğini söyledi.

Reklamlar

Microsoft Research Faculty Summit‘te çevrimiçi bir izleyicinin giyilebilir teknolojilerin eğitimde kullanılmasıyla ilgili sorusunu cevaplayan Gates, espri yapmadan duramadı ve şunları söyledi: “Sanırım kopya çekmenize yardımcı olabilirim.

Gates, giyilebilir teknolojinin “çok havalı bir şey” olduğunu, ancak onu “eğitimle çok fazla bağdaştıramadığını” vurguladı. Yazılmsal bir “kişisel yardımcı” fikrinin de artık eskisinden daha mümkün hale geldiğini düşünen Gates, 1995’te, Windows 95’ten birkaç ay önce yayınlananMicrosoft Bob‘a değinmeden de durmadı. Microsoft’un en büyük başarısızlıkları arasında sayılan Microsoft Bob, Gates’e göre de vakitsiz ortaya çıkmıştı.

Reklamlar

Şakayla karışık da olsa Microsoft Bob’un bir gün geri dönebileceğini söyleyen Gates, şöyle devam etti: “Bence tekrar ortaya çıkacak, ama belki biraz daha kapsamlı olacak. Biz zamanın birazcık ötesindeyiz, aynı hatalarımızın çoğunda olduğu gibi.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*