Anasayfa / İnternet / Bilgisayarınıza istediğiniz Yerden Baglanın

Bilgisayarınıza istediğiniz Yerden Baglanın

1. TANITIM :

Reklamlar

Günümüzde MP3 çalarlardan, telefonlara kadar bir çok taşınabilir ürün USB depolama aygıtı özelliği taşıyor. Bu sayede sürekli ihtiyacımız olan dosyaları veya bir yerden bir yere aktarmamız gereken dosyaları rahatlıkla bu cihazlar üzerinde depolayıp taşıyabiliyoruz.

Mojopac, USB depolama aygıtınızda sadece düz dosyaları taşımanızın yanında bütün windows ayarlarınızı ve sık kullandığınız program ve oyunlarıda taşımanıza olanak veriyor. Yazılım ayarları, programları ve dosyaları taşınabilir kılmasının yanında USB depolama aygıtınızı herhangi başka bir bilgisayara taktığınızda da USB depolama aygıtının takılı olduğu bilgisayarda da bütün ayarlarınızın, program ve oyunlarınızın kurulu olduğu bir arayüz görüntülenmesini sağlıyor. Mojopac sayesinde sık kullandığınız programlar, oyunlar ve kişisel ayarlarınız sürekli yanınızda ve anında kullanılabilir oluyor.

Reklamlar

Program rahat bir şekilde çalışabilmek için doğal olarak USB depolama aygıtının bilgi aktarım hızının yüksek olmasına gereksinim duyuyor. Zira programın hızlı ve verimli çalışabilmesi depolama aygıtında yüklü olan programların ve ayarların hızlı bir şekilde okunabilmesine bağlı. Ayrıca USB depolama aygıtını taktığınız diğer bilgisayardaki Windows XP üzerinde de admin yetkilerine sahip olmanızı şart koşuyor. Mojopac’in bir başka bilgisayarda çalışabilmesi için o bilgisayarda kurulu olmasına gerek yok. Programın ihtiyaç duyduğu bütün bilgiler USB depolama aygıtında saklanıyor.

2. KURULUM :

Flash diskinizle istediğiniz programları yanınızda taşıyarak kişiselleştirmek üzerine geliştirilen U3 e nazaran daha geniş kapsamlı ve kendine özgü bir windows masaüstü kullanan mojopac ile istediğiniz tüm programları flash diskinize yükleyerek her hangi bir ek işlem yapmadan başka bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Veri transfer hızı yüksek bir flash diskiniz varsa ve kullanacagınız sistemler Windows XP Home / Pro / Media Center Edition veya Tablet PC edition işletim sistemine sahipse ve Flashınızda 1gb boş yeriniz varsa bilgisayarınızı yanınızda taşımak için mojopac biçilmiş kaftan.sistem gereksinimlerinden bahsettikten sonra kuruluma geçelim.Programı buradan indirin içerisindeki yönergeler uyarınca kurulumu tamamlayın.Kurulum esnasında aşagıdaki adımda yükleme yapacagınız flash diskinizi seçtiğinizden emin olun.

Kurulum ardından aşagıdaki ekran karşınıza çıkacak burada Start Mojopac Now ! kısmının işaretli olmadıgından emin olun.Yani programın çalışmasına izin vermeyin.
Ardından indirdiginiz pakette yer alan kurulumdanöceoku.txt dosyasında yönergergeleri takip edin.(NOT:Bu esanada gizli dosyların gösteriminin açık olması gerekmektedir.bunun için araçlar– klasör seçenekleri–görünüm sekmesi altında gizli dosyaları göster kısmı işaretli olmalıdır. )Kurulumu tamamladık.Artık programı çalıştırabilir mojopac in istediği ayarlamaları yapmasına müsade edebiliriz.

Şimdi sıra mojopac programını pcanywhere(bilgisayarınız heryerde)sınıfına sokan fonksiyonlarını incelemeye geldi.Buyrun …

Mojopac i ilk çalıştırığınızda flashdiskiniz okuma yazma hızına bağlı olarak değişen bir süre zarfında (1-5 dk) mojopac gerekli ayarlamalarını yapıyor.Ardından logon için gerekli bilgileri sizden temin ettikten sonra arayüzü yüklüyor.

Arayüzü üzerinde en üstte mojopac kontorol menüsü yeralıyor.ortadaki buton vasıtasıyla konuk oldugunuz Pc ye geçiş yapabiliyor,Settings ile de gerekli güvenlik ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Arayüz üzerinde Bilgisayarıma girince gördüğünüz üzere konuk oldugunuz PC lerin sürücülerini de göreceksiniz.

Burdaki C: ile gösterilen kısım sizin flash diskiniz.D: ise konuk oldugunuz sistemin C: kısmı(bu yüzden buraya giremezsiniz).Şimdi flashımıza bir setup dosyası atarak kurulum yapalım.

Örnekte kurdugumuz foobar2000 flashımızın yazma okuma hızına bağlı olrak yüklenecektir.Kurulum ardından programı çalıştırıp kullanabilirsiniz.

İNDİR

Sistem Gereksinimleri :

1GB veya daha fazla kapasiteye sahip USB 2.0 uyumlu USB depolama aygıtı
Windows XP Home / Pro / Media Center Edition veya Tablet PC edition işletim sistemi

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*