Anasayfa / Yazılım / Beklenen Gün Geldi “Windows 8.1 Blue”

Beklenen Gün Geldi “Windows 8.1 Blue”

windows-8_1

Windows 8 ile kötü eleştirilerin yanı sıra oldukça iyi tepkiler almayı da başaran Microsoft, ilk güncellemesi olan Windows 8.1’in ilk tanıtım videosunu yayımladı!

Microsoft’un uzun zamandır planları arasında bulunan Windows 8 işletim sistemi geçtiğimiz aylarda resmen satışa sunulmuştu. Windows kullanıcıları tarafından büyük eleştirilere maruz kalan 8, Blue adını taşıyacağı bilinen ilk güncellemenin kullanıcılarını rahatlatacağından bahsetmişti.

Reklamlar
Geçtiğimiz günlerde hakkında fazlasıyla bilgi sızdırılan Windows 8.1 (Blue), kullanıcılarına yeni bir kullanım sunmayı planlıyor. Microsoft tarafından hazırlanan ilk tanıtım videosunda yer alan yenilik ise, kullanıcıların eleştiride bulunduğu Metro arayüzü konusundaki iyileştirmeleri içeriyor. Sistematik çalışma sisteminin gölgesinde bulunan görsellik, Blue ile daha da iyileştirilmiş.
Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Computex Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen Windows 8.1, Microsoft’un pazarlama ve mali işlerden sorumlu yöneticisi Tami Reller’in açıklamalarına göre kullanıcıların şikayetlerine göre şekillendirilmiş. “İşletim sisteminin adı yeniden yazılacak” sloganıyla piyasaya sürülen işletim sistemi, ne yazık ki masaüstü ve laptop kullanıcıları tarafından beğenilmemişti.
Dokunmatik yetisi güçlendirilmiş, Bulut hizmeti olan SkyDrive işletim sistemine entegre edilmiş, PC senkronizasyonu hızlandırılmış ve daha birçok yenilikle kullanıcısının karşısına çıkması bekleniyor.
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*