Anasayfa / Donanım / AOC’den oyun severlere özel monitör!
Sponsorlu Bağlantılar

AOC’den oyun severlere özel monitör!

aoc monitör

Sponsorlu Bağlantılar

 

AOC, oyunlarda iyi bir görüntü kalitesi için tasarlanmış 61 cm’lik (24 inçlik) yeni Full HD monitörünü sunuyor.G2460Pqu, bu yıl ilk defa CeBIT fuarında sergilendi. 144 Hz’lik tarama hızına ve sadece bir saniyelik kısa bir tepki süresine sahip bu monitör, en ufak bir duraklamaya fırsat vermeyen gerçek bir oyun deneyimi sunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzman bilgisi

Modelin adındaki “g” bu monitörün özellikle oyunseverler (“gamers“) için tasarlandığının göstergesi. Ürünün tasarımda AOC, doğrudan işbirliği ortakları ve e-sports uzmanları Team Infused‘dan gelen geribildirimlere dayanarak çalıştı.

60ID serisinin bu en yeni üyesi teknolojinin son ürünü bir TN panele sahip. Söz konusu teknoloji, kısa bir tepki süresi ile gelen detayda zengin, gecikme ve bulanıklık gibi olumsuzluklara fırsat vermeyen net ve canlı bir görüntü kalitesi anlamına geliyor.

g2460Pqu, 144 Hz’ye varan tarama hızı ile 60 Hz’lik standart tarama hızını ikiye katlamakla kalmıyor, sunduğu pürüzsüz görüntü akışıyla ekran kırılma hatasına (“screen tearing“) son veriyor. 144 Hz’lik tarama sadece göz yorgunluğunun azalması değil, aynı zamanda düşük “input lag” (komutun ekrana geç yansıması sorunu) ve saniye başına daha fazla kare anlamına geliyor. Bu özelliklerin avantajları, düşmanın hareketlerinin net ve hızlı bir şekilde fark edilmesini gerektiren FPS (first-person shooter – birinci şahıs nişancı) tarzı oyunlarda daha da öne çıkıyor.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın