Anasayfa / Mobil / “Android klavyesi” Play Store’da!

“Android klavyesi” Play Store’da!

android klavye

Reklamlar

Üreticiler tarafından değişime uğratılan Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarının yaptıkları ilk şeylerden biri,Google Play Store’a bağlanarak kullanışlı bir klavye edinmek oluyor. Bu noktada en çok tercih edilenler ise genellikle SwiftKey ve Swype isimli uygulamalar. Ama artık bu durum değişiyor.

Google Play Store’da yerini alan yeni seçeneği sunan Google’ın ta kendisi. Android 4.0 ve üstü işletim sistemlerine sahip kullanıcıların faydalanabildiği klavyenin, “Nexus tarzı bir deneyim” sunduğu söyleniyor. Yeni klavyede, pek çok kullanıcının alıştığı ve memnun olduğu “swipe-to-text” özelliği de bulunuyor. Ancak Google bu özelliğe burada “gesture typing” adını vermiş. Uygulamada ayrıca ses tanıma, kelime tahmin ve tamamlama seçenekleri ve 26 farklı dilde sözlük desteği de bulunacak.

Reklamlar

Eğer Nexus’daki stok klavyeyi görüp beğendiyseniz ve telefonunuzun klavyesinden memnun değilseniz bizzat Google’ın sunduğu bu “saf” alternatife mutlaka göz atmalısınız. UygulamayıGoogle Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İNDİR

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*