Anasayfa / Teknoloji / Android 4.4 “Kit Kat” Hazır

Android 4.4 “Kit Kat” Hazır


Android-KitKat-Red

Uzun bir süredir işlemcilerinde 64 bit desteği veren Intel, bu özelliğiAndroid cihazlarda tam olarak kullanamıyordu. Çünkü 64 bit şimdilikAndroid tarafından desteklenmiyor.

Dünyanın ilk 64 bit desteği sunan akıllı telefonu iPhone 5S64 bitdestekli Apple A7 işlemcisi ve 64 bit destekleyen iOS 7 mobil işletim sistemi sayesinde bu ünvanı almaya hak kazandı. Mobil cihazlarda böylece 64 bit furyası başlamış oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

64 bit konusunda Android cephesinden ilk açıklama Samsung‘dan gelmişti.2014 yılı içerisinde 64 bit destekleyen Exynos işlemci tasarlayacaklarını, bunu da modellerinde kullanacaklarını duyuran firma, esasında 64 bitdestekleyen bir Android sürümünün de habericisi olmuştu. Benzer bir açıklama şimdi de Intel’den geldi.

Intel’in zaten desteklediği fakat Android‘in desteklemediği için pek dillendirmediği 64 bit desteğine bu sefer vurgu yapan firma, yenilenen ve64 bit desteğine sahip Atom işlemcileriyle Android 4.4 Kit Kat’a hazır açıklaması yapıldı.

Pek çok yazılım mühendisiyle Android‘i X86 sistemlerde çalışması içinGoogle ile işbirliği yapan Intel, belki de Android 4.4 sürümündeki 64 bitdesteğinde de öncü olacak.

Hem Samsung hem de Intel‘den gelen açıklamalara göre, önümüzdeki dönemde Android‘in 64 bit desteği sunması bekleniyor. Böylece Androidtabanlı pek çok farklı türde cihazın önü açılmış olacak.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın