Anasayfa / Teknoloji / Android 4.4 “Kit Kat” Hazır
Sponsorlu Bağlantılar

Android 4.4 “Kit Kat” Hazır

Android-KitKat-Red

Uzun bir süredir işlemcilerinde 64 bit desteği veren Intel, bu özelliğiAndroid cihazlarda tam olarak kullanamıyordu. Çünkü 64 bit şimdilikAndroid tarafından desteklenmiyor.

Dünyanın ilk 64 bit desteği sunan akıllı telefonu iPhone 5S64 bitdestekli Apple A7 işlemcisi ve 64 bit destekleyen iOS 7 mobil işletim sistemi sayesinde bu ünvanı almaya hak kazandı. Mobil cihazlarda böylece 64 bit furyası başlamış oldu.

64 bit konusunda Android cephesinden ilk açıklama Samsung‘dan gelmişti.2014 yılı içerisinde 64 bit destekleyen Exynos işlemci tasarlayacaklarını, bunu da modellerinde kullanacaklarını duyuran firma, esasında 64 bitdestekleyen bir Android sürümünün de habericisi olmuştu. Benzer bir açıklama şimdi de Intel’den geldi.

Sponsorlu Bağlantılar

Intel’in zaten desteklediği fakat Android‘in desteklemediği için pek dillendirmediği 64 bit desteğine bu sefer vurgu yapan firma, yenilenen ve64 bit desteğine sahip Atom işlemcileriyle Android 4.4 Kit Kat’a hazır açıklaması yapıldı.

Pek çok yazılım mühendisiyle Android‘i X86 sistemlerde çalışması içinGoogle ile işbirliği yapan Intel, belki de Android 4.4 sürümündeki 64 bitdesteğinde de öncü olacak.

Hem Samsung hem de Intel‘den gelen açıklamalara göre, önümüzdeki dönemde Android‘in 64 bit desteği sunması bekleniyor. Böylece Androidtabanlı pek çok farklı türde cihazın önü açılmış olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*