Anasayfa / Yazılım / 3D Filmleri Bilgisayarda İzleyin

3D Filmleri Bilgisayarda İzleyin

3d player
3D filmleri izlemek için illaki bir 3D özelliği olan TV olmasına gerek yoktur. Bunu nereden biliyorum. Denedim oldu diyebilirim. Bunu yapmak için Bilgisayarımıza bir video oynatıcı yüklememiz gerekiyor. Program adı KMPlayer. KMPlayer programını kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Ücretsiz olan KMPlayer Windows Media Player alternatifleri içerisinde popülerliğini kanıtlamış en iyi multimedia oynatıcılarından biridir. Sayısız ses ve video kodeklerini barındıran ve rakibi olan VLC Player, UMPlayer, GOM Player gibi her tür formattaki dosyayı oynatabilme becerisine sahiptir. Ama bir farkla KMPlayer eklediği son 3D görüntüleme özelliği ile diğer oynatıcılarından ayrılıyor. Mevcut 3D içeriği oynatırken, 2D içeriği de filtrelerde yaptığı değişiklikler ile 3 boyutlu hale getirebiliyor. Bunu nasıl yaptığına ve 3 boyutlu videoları nasıl izleyeceğimize bir bakalım.
KMPlayer açılış ekranında 3D Movie Plus seçeneği sunuyor. Bu menünün özelliği yüksek çözünürlüklü kısa video örneklerinin bir listesini size sunuyor. 3 farklı kategoride onlarca örnek videolar sunuluyor. Film tanıtım videoları, reklam filmleri ve dünyanın belli bölgelerinde çekilmiş HD görüntülere ulaşabilirsiniz. 3D kısa filmlerin boyutları yüksek olduğu için internet bağlantınıza göre geç yüklenmesi ve takılmalara neden olabiliyor. Bu nedenle belli bir süre bekleyip yüklemenin tamamlanması ile kaliteli video örneklerini sorunsuz şekilde izleyebiliyoruz.
KMPlayer içinde standart olarak gelen ayar ve varsayılan olarak kabul edilen Anaglyph 3D gözlükler ile videoları 3D olarak izleyebilirsiniz. KMPLayer ayarlar menüsünden elinizde bulunan gözlük tipine görede ekrandaki video filtrelemesini değiştirebilirsiniz. KMPLayer ekranında sağ tıkladığımızda çıkan menü yardımıyla 3D screen control sekmesinden gözlük tipine göre ekran filtrelemesini ve video görünürlüğünü değiştirebiliyoruz. Mevcut olan bu 2D HD videoları KMPlayer sol alt köşesindeki 3D tuşu ile kısa sürede 3 boyutlu özellik kazandırabilir ve yine aynı tuş ile gözlük tipleri arasında seçim yapabiliyoruz. KMPlayer’ın sunduğu 3D özellikleri şu an ki modern 3D televizyonlar ve pahalı 3D gözlükler ile benzer etki oluşturabiliyor. Hem de oldukça hesaplı bir yöntem diye düşünüyorum.
Reklamlar

7 yorum

  1. tridef yada Stereoscopic Player ile normal filmler 3 olarak izlenebiliyor filmi half sbs yapıyor sizde 3d tvnize yansıtıyorsunuz gerisini 3d tv halladediyor yeterki tv 3d özelligi olsun

  2. Biz okula 1000 TL'ye LG nin 3D oynatıcılı projeksiyon aldık. Çin'den de tanesi 12 dolara aktif 3D gözlük aldık. Bakalım olacak mı diye. 3D film bulduk. Laptopta herhangi bir video oynatıcıyla videomuzu projeksiyona bağladık, oynattık. Projeksiyondan 3D modunu ayarladık. Sonuç Mükemmel. Birçok sitede gördüm yok 5000 TL yok 10000 TL fiyat biçmişler sistemlere. İnanın bu konu hakkında yardımcı olurum. Bana ulaşın.

  3. ben programı indirdim film izledim fakat ekran rengi normal görüntüsünden farklı oldu

  4. pcde bu özellik mevcut, televizyonlardan önce pc'lere geldi hatta. NVIDIA firmasının 3d destekli ekran kartları ile ve özel gözlükleriyle yapılabiliyor.. araştırmadan yanlış bilgi vermeyiniz
    http://www.nvidia.com/object/3d-vision-main.html

  5. red clyn gözlük sadece baş ağrısı ..uğraşmayın derim

  6. serkan bey okadarını bizde biliyoruz çok bilmişliğe gerek yok 3D tv ye gerek yok demişsin ne alaka ozaman izlesene polarize gözlükle o filmleride göriyim seni yarak izlersn millet malya bi sen akıllısın senin o dediğin filmleri anca redcyan gözlükle izlersin onunlada zaten ben mavi kırmızı mukavva kağıtlarıyla yapıyodum eskiden 3D resimleri falan gösteriyor ve göz bozuyor beyni yoruyor onuda söliyim hiç gerek yok henüz 3D oynatan hiç bir PC yok çift oynatıcı projector kullanılıyor sinemada o 3D filmler için PC de henüz öyle bir teknoloji söz konusu değildir…. ileride belki…

  7. selam serkan bey bu kamaplayer 3d filmini nasıl bir gözlükle izlemliyiz.bende blututlu balanan samsungun 3 d gözlügü var onla balanamadım, sanırım düz 3 g gözlüğü lazım doğrumudur?teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*