Anasayfa / Oyun / 2013 ün En iyi Online Oyunları

2013 ün En iyi Online Oyunları

Dünya online oyun pazarında şu an yüzlerce oyun bulunmakta. Hal böyle olunca bu pazar günden güne büyüme göstermekte. Pazarın büyümesiyle bu sektörde en fazla etkin rol oynayan oyuncularında istekleri her geçen gün daha da büyüyor. Günümüzde online oyunlar arttıkça, bu sektördeki oyun tür çeşitliliği de artmakta. Online oyunlar dünya pazarında ilk defa boy gösterdiği zamanlarda çoğunlukla pazara web tabanlı en iyi mmo oyunlar hakimdi. Hızlıca büyüyen bu sektörde kısa bir süre önceye kadar MMORPG oyunlar  fıtınası esti. Şimdi ise MMO Action, FPS, Racing, Dance, RTS, Sports türü online oyunlar devi başladı.

Reklamlar

league of legens 2013 ün En İyi Online Oyunları

Riot Games’in çok oyunculu battle-arena oyunu League of Legends Türk oyunseverlerle buluştu. RPG ögeleriyle harmanlanan gerçek zamanlı strateji oyunu olan LOL, DotA’ya olan benzerliğiyle Avrupa’da birçok oyunseverin dikkatini çekmeyi başardı.

Reklamlar

Battle of the İmmortals

battle of the immortals 2013 ün En İyi Online Oyunları

Joygame yepyeni bir online oyunu daha Türk oyunseverlerin karşısına çıkarıyor. Gelişmiş grafikleri, izometrik kontrolleri ve zengin içeriğiyle dünyanın her yerindeki MMORPG oyuncuları tarafından büyük ilgiyle karşılananBattle Of The Immortals – Kaos Kitabeleri olarak, Joygame kalitesiyle tamamen Türkçe dil ve lokalizasyon desteği sayesinde Türk oyunseverlerle buluşuyor.

Forsaken World

forsaken world %20Forsaken%20World 2013 ün En İyi Online Oyunları

Forsaken World, Perfect World Entertainment tarafından geliştirilen bir MMORPG oyunu. Türkçe olarak ülkemizde Açık beta’ya başlıyor. Forsaken World bir Western-Fanstay oyunu. Yani fantastik öğelerle, vahşi batı temasını birleştirerek bize sunuyor. Bu dünya üzerinde bize oldukça çeşitli sınıflar ve ırklar sunan Forsaken World, bol craft seçenekleri, kendine özel PvP sistemi ve harika müzikleriyle MMORPG severlerin hemen ilgisini çekecektir.

Truva Online

truva online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Mayn Games’in yeni MMORPG oyunu Truva Online yayına başladı. Alt1 Games tarafından geliştirilen oyun sinemalarda gösterime girdiği dönemde büyük ilgi gören Truva savaşını konu almakta. Tarihi veriler dikkate alınarak şekillendirilen Truva Online’da truvalılar ve yunanlar olmak üzere 2 farklı ırk ve kendi içerisinde alt dallara ayrılan 3 temel sınıf bulunuyor.

Silkroad R

silkroad online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Silkroad-R, oyuncuyu eski Çin, Arap ve Avrupa medeniyetlerinin derinlerine götüren bir MMORPG’dir (Massively Multiplayer Online RPG – Çok Oyunculu Online Rol Yapma Oyunu). İpek Yolu kısaca belirtecek olursak önemli bir kültürel ve ekonomik ticaret geçidiydi. Zafer ve maceranın unutulmuş tarihine gömülen Eski Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yollardı.

Cabal Online

cabal online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Cabal Online, yüksek oyuncu kitlesine sahip ve Games Masters şirketi tarafından yayınlanan bir MMORPG. Cabal Online’da etkileyici grafikler, kolay oynanabilirlik ve oyun içi sistemleri ile birçok MMORPG oyuncusunun ilgisini çekmektedir. Oyun sistemi kolay ve rahat olmalının anlam bir yerden bir yere gitmek ve uygun avlanma alanları ile dükkanları aramak en basit görevler sunmaktadır.

Combat Arms

combat arms 2013 ün En İyi Online Oyunları

Sürekli değişen bir çatışma bölgesine düşmek için hazırlanın. Kendi oyununuzun kontrolüne sahip olduğunuz bir yer ve tamamen özelleştirilmiş karakteriniz ile 15 oyuncuya kadar sık ormanların, terk edilmiş endüstriyel arazilerin ve daha fazlasının içerisinde şiddetli çatışmaları tecrübe edinin. Teçhizatınızı alın ve savaşmaya hazır olun!

World of Warcaft

world of warcraft 2013 ün En İyi Online Oyunları

World of Warcraft, dünyanın en popüler MMORPG’lerinden biridir. Dünyada milyonlarca oyuncu kitlesine hitap eden World of Warcraft, eşsiz grafikleri, sürükleyici oynanabilirlik ve oyun içi sistemleri, uçsuz bucaksız Warcraft evreniyle diğer MMORPG’lerden öne çıkmakta.

Araf Online

araf online 2013 ün En İyi Online Oyunları

GameTurk tarafından tamamen Türkçe içerik ile yayınlanmaya başlanan Araf Online, Türkiye’nin ilk ve tek HD oyunu olma özelliği taşıyor. Araf Online’da Uzak Doğunun mistik havasını yaşayabilir ve tamamen ücretsiz oyun tecrübesine varabilirsiniz. Araf Online’da Savaşçı, Büyücü, Şifacı ve Ruhban olmak üzere 4 karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu karakter sınıfları kendi içlerinde 2 farklı meslek gruplarına ayrılmaktadır.Zindanlar, gelişmiş pet sitemi, etkinlik hediyeleri, sayısız görev, PvP ve daha fazlası Türkiye’nin ilk ve tek HD oyunu Araf Online’da! Araf Online 3 Eylül 2012 tarihi itibari ile Açık Beta‘ya geçmiş durumda.

MStar

mstar 2013 ün En İyi Online Oyunları

Türkiye’nin en iyi Client ve Web Tabanlı Online Oyun Portalı olan Joygame’in 3D MMO Dans Oyunu MStar ile buluşmaya hazır mısınız? Müziğin, dansın, eğlencenin ve sohbetin bir arada olduğu 3D Online dans oyunu MStar‘da eğlenceye doyamayacaksınız.

Cengiz Han 2

cengiz han 2 2013 ün En İyi Online Oyunları

Cengiz Han 2, Joygame tarafından tamamen Türkçe içerik olarak yayınlanan 3 boyutlu MMORPG. Cengiz Han 2, 1200’lü yılların ihtişamlı dönemini ve Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın hikâyesini anlatmaktadır.

Allods Online

allods online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Allods Online, bilim kurgu ögelerini barındıran, Mail.ru tarafından Türkçe olarak yayınlanan, 3 boyutlu MMORPG. Gelişmiş grafik motoru, World of  Warcraft’a benzetilse de Allods Online konusu ve fantastik ögeleri bakımından oldukça farklı bir oyun. Uzun ve yorucu emekler ile hazırlanan başarılı Türkçe seslendirmesi, oyunun öne çıkan en önemli unsurlarından. Astral dünyasının fantastik ögeleri, oyuna çok iyi bir şekilde yansıtılmıştır. Ayrıca başarılı PVP sistemi, Astral gemileri de oldukça öne çıkan unsurlardır. Ayrıca Allods Online’da 6 farklı fraksiyon ve bu fraksiyona bağlı 8 karakter sınıfı bulunmaktadır.

Karahan Online

karahan online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Karahan Online, Uzak doğunun fantastik savaş dünyasını yaşatan, MaynGames tarafından Türkçe yayınlanan 3 boyutlu fantezi MMORPG. Uzak doğu savaş tekniklerini konu alması sebebiyle, MMORPG hayranları tarafından ilgi çekmektedir. Bir çok savaş sistemi, PVP sistemi,Koruma taşları,Topluluk sistemi,Pet sistemi bulunmaktadır. Karahan Online’da Kadim Gök,Muhteşem Ejder,Azametli Yılan,Azgın Pars fraksiyonlarından birini seçerek, farklı savaş becerileri öğrenebilir, uzak doğu fantastik macerasını yaşayabilirsiniz.

Knight Online World

knight online world 2013 ün En İyi Online Oyunları

Knight Online World, El Morad ve Karus arasındaki savaşı konu alan fantezi MMORPG. Ülkemizde çok sayıda oyuncu kitlesini barındırmaktadır. Etkileyici grafikleri olmamasına rağmen, küçük dosya boyutu ve eşsiz zevk yaşatan PVP sistemi ile MMORPG oyuncularının ilgisini büyük ölçüde çekmeyi başarmıştır. Knight Online’da, Warrior, Rogue,Mage ve Priest ana karakter sınıflarından birini seçerek, Knight dünyasının şöhretli Şövalyesi olabilirsiniz. Ayrıca bir klan oluşturup, klan savaşlarına katılabilirsiniz. Sizde bir MMORPG’den PVP zevki almak istiyorsanız, Knight Online’ı mutlaka denemelisiniz.

Metin 2

metin2 2013 ün En İyi Online Oyunları

Metin 2 Online,  hızlı ve tempolu oyun tecrübesi yaşatan, ülkemizde popüler, 3 boyutlu bir fantezi MMORPG. 3 büyük imparatorluktan birini seçerek, imparatorluğu, metin taşlarının etkisinden kurtarmayı konu alan, uzak doğunun macera ögelerini barındırmaktadır. Pet sistemi, Lonca savaşları, Lonca kaleleri, PVP ve Evlilik sistemi gibi özellikler bulunmaktadır. Grafik kalitesi iyi olmamasına rağmen, küçük dosya boyutu ve hızlı oyun tecrübesi yaşatması sebebiyle, Türk MMORPG severlerin ilgisini çekmektedir. 3 imparatorluktan ve Savaşçı,Sura,Şaman ve Ninja karakter sınıflarından birini seçerek, Metin 2 maceranıza başlayabilirsiniz. Karakterinize 5.seviyeden itibaren, yeni beceriler öğretebilir, 15.seviyeden itibaren PVP özelliğini kullanabilirsiniz.

Rappelz Online

rappelz online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Rappelz Online,  ülkemizde gPotato tarafından Türkçe olarak piyasaya sürülen, popüler Türkçe fantezi MMORPG. Oynayış yapısı, hikayesi, fantastik ögeleri ile Rappelz, diğer Türkçe MMORPG’lere göre öne çıkan özelliklerindendir. Etkili grafikleri ve sürükleyişi ile hem görsel şölen hemde eşsiz bir MMORPG tecrübesi yaşatmaktadır. Asura,Deva ve Gaia olmak üzere 3 fraksiyon bulunmaktadır. Rappelz Online’ı öne çıkaran, diğer özellik ise, şehirleri ve kaleleri kuşatabileceğiniz, Lonca kuşatma sistemi bulunmaktadır. Oyundaki pet sistemi ile savaşlarda, petiniz tarafından desteklenebilirsiniz.

Silkroad Online

silkroad r 2013 ün En İyi Online Oyunları

Silkroad Online, son zamanların popüler 3 boyutlu fantezi MMORPG. Silkroad Online kaliteli grafikleri, etkileyici konusu ve sürükleyişi ile MMORPG severlerin tam aradığı bir oyun. Avrupa ve Çin arasındaki İpek Yolu ticaretini konu alan Silkroad Online’da 2 ırk ve 13 karakter sınıfı bulunmaktadır. Farklı PVP sistemi ve kaliteli meslek sistemi ile diğer MMORPG’lerden farklı olmayı başarmıştır. Silkroad Online’da 20.seviyeye ulaştığınızda 3 farklı meslek sınıfından birini seçerek, Silkroad maceranıza devam edebilirsiniz. Hırsız,tüccar ve avcı meslek sınıflarının kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Hırsız meslek sınıfını seçerek, kervanları yağmalayabilir ve bir servet sahibi olabilirsiniz. Tüccar olarak, Avrupa ve Çin arasında kervan çekip, maceranıza zengin bir tüccar olarak devam edebilirsiniz. Avcı meslek sınıfını seçerek, tüccarlara yardım edebilir,kazandığınız gelirler ile Silkroad macerasında saygın bir yer edinebilirsiniz. Sizde kaliteli ve üstelik Türkçe dil destekli bir MMORPG arıyorsanız, Silkroad’u mutlaka denemelisiniz!

Shaiya Online

shaiya online 2013 ün En İyi Online Oyunları

Shaiya Online, Aeria Games tarafından Türkçe olarak yayınlanan ve birçok yenilik ile başarılı bir fantazi MMORPG. Tanrıça Etain’in dünyası Teos’u konu alan Shaiya Online, MMORPG türü oyunlara alışkın oyuncular için kolaylıkla öğrenebilinecek bir oyun. Çeşitli ırk ve sınıflar, fantastik ögeler, shaiya dünyası ve etkileyici hikayesi ile Shaiya Online keyifli bir MMORPG tecrübesi yaşatmaktadır.

Runes of Magic

runes of magic 2013 ün En İyi Online Oyunları

Runes of Magic Türkiye tüm dünyanın yakından tanıdığı adı, Runes of Magic olan ve World of Warcraft’ın yolunu takip eden, 3 boyutlu MMORPG. Hızlı sürükleyişi, hikayesi ve teması ve buna nazaran etkileyici grafikleri bulunmaktadır. Runes of Magic, Aeria Games tarafından Türkçe olarak Türkiye’ye Runes of Magic Türkiye adı ile mmo severlerin beğenisine sunuldu. Runes of Magic Türkiye’yi diğer MMORPG’lerden ayıran özelliklerden biri çoklu sınıf seçebilme özelliğidir. Bunun yanında karakter tasarımındaki seçenek çokluğu ve kaliteli grafikleri ile diğer Türkçe MMORPG’lerden ayırt edici bir özelliğe sahip. Ayrıca Runes of Magic Türkiye’deki 600′ün üzerindeki görevler, benzersiz zindanlar ile MMORPG oyuncularının ilgisini çekmektedir. Runes of Magic Türkiye’de 2 ırk (İnsan,Elf), ve 8 karakter sınıfı bulunmaktadır.

Point Blank

point blank 2013 ün En İyi Online Oyunları

Point Blank Online şehir çatışmalarını konu alan Türkçe 3 boyutlu MMOFPS. Etkileyici grafikler, Türkçe ses ve gerçekçi tepkiler ile ilgi çekmektedir. Geniş haritalar, dinamik savaş modları, dinamik modlar ve objeler ile başarılı bir MMOFPS’dir. Çeşitli dürbünler, çift şarjör, dot sight gibi gelişmiş silah özellikleri bulunmaktadır. Oyunda görev kartları alarak, görevleri tamamlayabilir ve çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Görev zorluğu arttıkça, kazanılan tecrübe ve ödüller aynı orantıda artacaktır. Kaliteli bir Türkçe MMOFPS arıyorsanız, Point Blank Online’ı mutlaka deneyin!

Wolfteam

wolfteam 2013 ün En İyi Online Oyunları

Wolfteam Online ülkemizde oldukça popüler 3 boyutlu bir MMOFPS. Wolfteam Joygame tarafından Türkiye piyasasına sürülmüştür. Hızlı ve tempolu oynayışı, sürükleyişi ve etkili grafikleriyle, hızlı artan oyuncu potansiyeli ile, FPS hayranları için kesinlikle denenmesi gereken bir özellik taşımaktadır. Oyun Joygame tarafından %100 Türkçe dil desteği ve Türkçe seslendirmesi ileride ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Wolfteam’da ister kurt ister insan olarak, çeşitli modlarda karşılaşmalara katılabilir ve kaliteli FPS zevki yaşayabilirsiniz.

Reklamlar

3 yorum

  1. Mustafa Taşkın

    mt2 öldü bee 😀 karahan oynayan varmı hiçç zevkli bi oyundur ama 100 lerde sıkmaya baslar çünkü zorlasıyor 😀
    silahlari ve zırhları çokk güzel 😀

  2. Ahmet Yiğit Kutluk

    metin2 1. olmalı esas

  3. 😀 shaiya oynuyorum 1yıldan fazladır tavsiye ederim bence shaiya 1.ci olmalı …..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*