Anasayfa / Sosyal Medya / 2 Milyon Facebook Hesabı Çalındı !

2 Milyon Facebook Hesabı Çalındı !

facebook bdp

Reklamlar

Facebook son zamanlarda çok fazla virüsle boğuşmakta. Son gelen haberlere göre 2 milyon facebook hesabının çalındığı açıklandı. Bu hesapların içinde sizinde hesabınız olabilir şifrelerinizi biran önce değiştirmenizi öneriyoruz.

Hollanda menşeili olduğu tahmin edilen bir site tarafından 2 milyon Facebook hesabının ele geçirildiği ve hesapların şifreleriyle birlikte internette yayınlandığı ortaya çıktı.

Reklamlar

Daha çok mesajların yayınlandığı bu tehlikeli saldırıyla birlikte milyonlarca kullanıcı ve Facebookkırmızı alarma geçti. Kullanıcı gizliliğini tehdit eden bu olay kısa sürede dünya gündeminin odak konusu oldu. BBC‘nin haberine göre kurban kullanıcıların bilgisayarlarına giren zararlı yazılımların topladığı şifrelerden oluşan sitede 2 milyonun üzerinde şifre yer alıyor. Güvenlik uzmanı Graham Cluley konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İnsanların yüzde 30 ila 40’ı Facebook’ta kullandığı şifreyi başka hesaplarında da kullanıyor. Bu büyük bir tehlike” açıklamasında bulunurken, Facebook kullanıcıları tedirgin; zira globalde toplanan bu şifrelerin kimlere ait olduğu bilinmiyor.

Hesabınızı güvene alın ! ozengen.com

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*